Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika

 

Ústecký kraj zvyšuje turistický potenciál regionu podporou destinačních agentur

 
Brána do Čech
Ve spolupráci s Chrámem chmele a piva a městem Žatec zahájí Destinační agentura Dolní Poohří právě v tomto královském městě novou turistickou sezonu 2018. Pro turisty připravuje také nové publikace, očekávanou novinkou bude přeshraniční pivní stezka.
Tisková zpráva ze dne 7. února 2018
 

 
 

Své aktivity zahájila agentura již v lednu účastí na veletrhu cestovního ruchu v Chemnitz. „Zájem návštěvníků byl enormní, což nás velmi těší. Němci se hojně zajímají o turistickou nabídku ve městech na Ohři, zejména o kempování. Zaujal i nový společný česko-saský projekt pivní stezky. Ve spolupráci s Tourismusverband Erzgebirge jsme se účastnili ještě veletrhu v Drážďanech,“ informovala ředitelka Destinační agentury Libuše Novotná Pokorná.

Právě Krušnohorská pivní stezka z oblasti gurmánské turistiky je novinkou sezony 2018. V dubnu vyjde mapa zapojených pivovarů s pivní kartou a projekt se poprvé představí na Dni piva v Německu a poté na Chmelfestu v Žatci.

Samotná turistická sezona v Dolním Poohří začne 1. dubna v Žatci. Program se bude odehrávat v okolí náměstí Prokopa Velkého, kde jsou soustředěny chmelové památky Žatce. Hlavními postavami zahájení budou naše Ohřinka a žatecký Hopík. Na akci i do chmelařských památek bude vstup zdarma a podávat se bude zelené pivo.

Během slavnostního zahájení agentura pokřtí nové turistické průvodce. K propagaci značky „Poohří regionální produkt ®“ bude letos nově sloužit výpravná publikace Vychutnejte si Dolní Poohří.  Novinkou jsou pak Toulky Dolním Poohřím, v nichž turisty provedou méně známými místy zajímavé osobnosti jako Karel Čapek, Matyáš Braun či Emil Holub. Již před koncem roku 2017 vydala agentura třetí pokračování publikace Zážitky v Dolním Poohří s tuctem nových výletů. Jako každoročně chystá i vydání kalendáře akcí v Dolním Poohří na rok 2018.

Rada Ústeckého kraje na svém dnešním zasedání (7. 2.) doporučila Zastupitelstvu Ústeckého kraje schválit žádosti o dotace všem čtyřem destinačním agenturám, shodně po 1.500.000 Kč. Více o destinačních agenturách a o projektu Brána do Čech zde: http://www.gatetobohemia.com/cs/

Destinační agentuře České Švýcarsko o.p.s. - Finanční prostředky budou použity na zajištění provozu a činností destinační agentury na území destinace Českého Švýcarska a okolí (okres Děčín) v úzké spolupráci s Turistickým svazem Saské Švýcarsko, Ústeckým krajem, Svazem ochránců Thillia, městem Krásná Lípa a Národním parkem České Švýcarsko.

Destinační agentura Krušné hory o.p.s. – Finanční prostředky budou použity na činnost destinační agentury ve smyslu zakladatelské smlouvy o.p.s. a ve smyslu úkolů vyplívajících ze zadání Ústeckého kraje, jakožto jednoho ze zakladatelů o.p.s. Konkrétně se jedná o provozní a mzdové náklady destinační agentury, provoz informačního centra a tištěné propagační materiály.

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s. – Finanční prostředky budou použity na činnosti, které jsou dány úkoly svých zakladatelů včetně Ústeckého kraje. Jedná se o činnost koordinátora a řízení managementu a marketingu na území destinace Dolní Poohří včetně propagace cyklostezky Ohře a regionálních produktů Poohří.

Destinační agentura České středohoří, o.p.s. - Finanční prostředky budou použity na zajištění provozu a činností destinační agentury na území destinace Českého středohoří a Podřipsko, činnosti spojené s propagací cyklostezky Labe, kampaň „Objevte Zahradu Čech“ a internetová kampaň.

Ohře

Poohří
Kadaň

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.2.2018 / 7.2.2018 | Zveřejnit od: 7.2.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém