Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika

 

Ústí se na chvíli vrátilo do šedesátých let, natáčely se zde scény do filmu Jan Palach

 
foto
Filmová kancelář Ústeckého kraje má na svém kontě další filmový počin. V srpnu se začal natáčet film Jan Palach, který půjde do kin příští rok v srpnu, kdy od vpádu vojsk Varšavské smlouvy uplyne přesně půl století. Nový film režiséra Roberta Sedláčka se natáčí převážně v Praze, ale dvakrát zavítal i do Ústeckého kraje. V létě se natáčelo ve Velkých Žernosekách a poslední listopadovou neděli v kulturním domě v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva ze dne 27. listopadu 2017
 

 
 


„Film sleduje poslední měsíce Palachova života před upálením, zachycuje jeho studium, kolejní život, vztah s přítelkyní, soužití s matkou ve Všetatech, brigády ve Francii a Kazachstánu. A právě brigáda ve Francii se v srpnu natáčela na vinicích ve Velkých Žernosekách ve vinohradu, který ve filmu ztvárnil slunnou Francii, kde se odehrála scéna z šestitýdenní brigády Jana Palacha na konci léta 1968,“ řekla Helena Matuščinová z Filmové kanceláře Ústeckého kraje. 

Filmová kancelář Ústeckého kraje při filmu spolupracovala s autory na vytipování lokací, domluvení podmínek natáčení a na zajištění cateringu a filmových rekvizit. „Největším oříškem bylo sehnat pár desítek dobových židlí, ale nakonec se nám společnými silami podařilo židle na natáčení scény z vysokoškolské menzy zajistit, tak moc děkujeme i široké veřejnosti, že se dokáže zapojit buď jako komparz, nebo při shánění rekvizit,“ dodala Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Krajská filmová kancelář aktivně spolupracuje s filmaři při řadě projektů. Aktuálně je v postprodukci seriál Most, který se natáčel čtyři měsíce v Ústeckém kraji. Připravuje se natáčení druhé řady seriálu Rapl, jehož děj se přesouvá oproti první řadě z Krušných hor do Ústí nad Labem, a točit se bude také na Mostecku a v Děčíně.

Více o Filmové kanceláři Ústeckého kraje na webových stránkách http://www.fkuk.cz/ 

foto
Jana Palacha hraje herec Viktor Zavadil.

foto
Scéna z vysokoškolské menzy se natáčela v ústeckém kulturním domě.

foto
Film Jan Palach půjde do kin v srpnu příštího roku.

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2017 / 27.11.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Cestovní ruch a turistika

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Pavel Grund

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém