Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

"Úsvit" - projekt na podporu zlepšování situace v sídlišti Chanov

 
1
Projekt Úsvit, který má odstartovat lepší integraci Romů v sídlišti Chanov, vyhlásit na tiskové konferenci ministr vnitra Martin Pecina. Tiskové konference se účastnila hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
 

 
 

 Tisková zpráva z 24. září 2009

Projekt Úsvit, zaměřený na romskou komunitu, který se konal na Magistrátu města Most ve středu 23. září, vyhlásil na tiskové konferenci ministr vnitra Martin Pecina. Projekt je připraven pro sídliště Chanov u Mostu s tím, že pokud se osvědčí, bude využit i v jiných podobných sociálně vyčleněných lokalitách Česka. Tiskové konference se zúčastnila hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

"Projekt, který vám dnes představíme, je jednou se součástí naší snahy bojovat s extremismem jinou formou, než represí. Cílem projektu je odstranit podhoubí, ze kterého extremismus vyrůstá. Tento projekt je založen na spolupráci a zapojení romské komunity. Nastiňuje cestu, která by v lokalitách, jako je Chanov, zlepšila situaci všem lidem, jak z majoritní společnosti, tak z menšin," řekl na úvod ministr vnitra Martin Pecina. První náměstek ministra vnitra Jiří Komorous poukázal na to, že projekt je od těch předchozích odlišný v tom, že není finančně příliš nákladný a že jde o rovnocenné partnerství. „Nemá žádné prvky diskriminace, ale je o spolupráci,“ řekl.

„Také Ústecký kraj pořádá dne 1. října 2009 na zámku Červený Hrádek v Jirkově bezpečnostní konferenci s názvem „Společně proti extremismu“, jejíž cílem je představit a analyzovat současnou situaci v oblasti extremismu na území Ústeckého kraje, celé České republiky a Svobodného státu Sasko,“ sdělila hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vańhová:

Ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová zdůraznila, že při projektu je potřeba velice úzké spolupráce státu, samosprávy a zástupců romské komunity. Projekt začal vyhlášením ministrem vnitra Pecina a potrvá rok. Poté bude vyhodnocen a podle výsledků se uvidí, jestli to byl krok správným směrem. Pokud ano, bude aplikován i do jiných lokalit v republice. Náklady na projekt byly vyčísleny na 1 265 000 korun.

"Jsem rád, že si Ministerstvo vnitra vybralo Chanov. Cílem projektu je zlepšení kvality života. Nejde o teorii, ale o konkrétní kroky, které mohou být použity i v dalších lokalitách," sdělil primátor města Most Vlastimil Vozka a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dodala: "Problémy vyloučených lokalit jsou živnou půdou pro extremismus, a proto je třeba hledat řešení. Projekt Ministerstva vnitra vnímáme velmi pozitivně.“

Připravila: Soňa Poupětová

odd. tiskových informací, odbor kanceláře hejtmanky

Krajský úřad Ústeckého kraje

e-mail: poupetova.s@kr-ustecky.cz

1

Na tiskové konferenci hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová zmínila podporu Ústeckého kraje ve formě pořádání Bezpečnostní konference s názvem "Společně proti extremismu, která se bude konat na Červeném Hrádku 1. října 2009

1

foto: Vokurka Martin, Mostecký deník

 
Zodpovídá: Soňa Poupětová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2009 / 24.9.2009

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém