Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V hasičském muzeu v Krupce naleznete historické unikáty

 
foto
Hasičské muzeum v Krupce bylo v Husitské ulici otevřeno před téměř dvěma lety. Svou rozlohou se dokonce řadí mezi největší v České republice. Na to, jaké historické skvosty představuje návštěvníkům, se přijel podívat hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí.
Tisková zpráva ze dne 10. dubna 2017
 

 
 

Komentovanou prohlídku muzea si připravil jeho duchovní otec Herbert Barták ze Sboru dobrovolných hasičů Krupka. „Historie hasičského sboru sahá až do 19. století a celou tuto historii se snažíme návštěvníkům komplexně přiblížit,“ říká Herbert Barták. Ještě před otevřením těchto zrekonstruovaných prostor byly hasičské exponáty v menším rozsahu vystaveny v přízemí krupského regionálního muzea, které bylo vzhledem k rozsahu sbírky brzy těsné. „Hasiči nashromáždili spoustu hodnotných exemplářů, které měli doma, nějaké kousky máme také od spřátelených hasičských sborů a už to opravdu nebylo kam dávat, tak nás tyto prostory těší,“ dodal Herbert Barták, který sám do sbírky věnoval řadu exponátů.  

„Jsem rád, že jsem se mohl seznámit s tak bohatou a zajímavou historií hasičského sboru. Jde vidět, že jsou hasiči na svoji sbírku, kterou čítají tyto prostory, náležitě pyšní a rozhodně to stojí za návštěvu,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

V hasičském muzeu v Krupce je určitě co obdivovat. Ve zrekonstruovaných prostorách bývalé barokní fary je k vidění vše od hasičské výstroje, výzbroje a techniky až po dobové fotografie, dokumenty i modely autíček, tak neváhejte a určitě sem zavítejte. Více informací na http://www.krupka-mesto.cz/hasicske-muzeum/d-4365

foto

foto
Herbert Barták ze Sboru dobrovolných hasičů Krupka provedl návštěvníky muzeem.

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček s chotí.

foto
Vpravo hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, krajský radní a starosta Krupky Zdeněk Matouš a ř
editel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil.  

foto

foto
Ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil a starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje Jiří Henc.

foto
Prostory zrekonstruované bývalé barokní fary se návštěvníkům otevřely na podzim 2015.

foto

foto

foto

foto


 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2017 / 10.4.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém