Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Teplicích jedná 2. pracovní skupina projektu ENLARGE - NET

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Koncepce ENLARGE-NETu byla vypracována městem Drážďany v roce 2002 v rámci pilotního programu EU na podporu místních a regionálních úřadů v hraničních regionech s cílem vytvořit trvalé spojení mezi místními a regionálními územními sdruženími a dalšími účastníky v Sasku, Dolním Slezsku a severních Čechách.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 11. 11. 2004

 

V Teplicích jedná 2. pracovní skupina projektu ENLARGE – NET

 

Od čtvrtka do soboty 11. – 13. listopadu 2004 probíhá třetí workshop skupiny č. 2  Sociální věci/migrace projektu ENLARGE - NET. Vedle zástupců z Krajského úřadu Ústeckého kraje v čele s vedoucí odboru sociálních věcí Annou Horkou se ho účastní delegace Spolkové země Sasko vedená starostou pro sociální oblast města Drážďan panem Tobiášem Koggem a také polská delegace v čele s radním města Wroclavi panem Slawomirem Piechotou. První jednání této pracovní skupiny se konalo v Drážďanech ve dnech  4. – 6. září 2003 a druhé proběhlo v druhé polovině dubna v polské Wroclavi. Jedním z nejvýraznějších výsledků jednání je vznik trinacionálního projektu EU –MED – EAST, vytvoření regionální přeshraniční spolupráce v oblasti zdravotní a sociální péče. Tento projekt byl navržen Evropské komisi k spolufinancování v rámci GEMEINSCHAFTSAKTION pro pohraniční oblasti a došlo už k jeho schválení v celkovém objemu  846,5 tisíc eur, přičemž evropské zdroje se na spolufinancování podílejí ze 73,42%. Cílem programu je vytvoření odborné sítě pro oblast zdravotnictví a sociální péče.

            Koncepce ENLARGE–NETu byla vypracována městem Drážďany v roce 2002 v rámci pilotního programu EU na podporu místních a regionálních úřadů v hraničních regionech s cílem vytvořit trvalé spojení mezi místními a regionálními územními sdruženími a dalšími účastníky v Sasku, Dolním Slezsku a severních Čechách. Evropská unie pro projekt vyčlenila 500 tisíc eur, jeho celkový rozsah je 615 tisíc euro a doba trvání 24 měsíců. Podrobné informace o projektu ENLARGE-NET jsou k dispozici v německé, polské a české verzi na internetové adrese http://enlarge-net.dresden.de.

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 11.11.2004 / 11.11.2004 | Zveřejnit od-do: 11.11.2004-11.2.2005

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém