Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Teplicích vzniklo nové poutní místo

 
tp
Slavnostní požehnání projektu poutního místa sv. Clari a vysvěcení kaple s jeho ostatky se uskutečnilo v pravoslavném chrámu Povýšení sv. Kříže na Zámeckém náměstní v Teplicích. Osobní záštitu projektu udělil hejtman Oldřich Bubeníček, který se slavnostního aktu zúčastnil spolu s představiteli pravoslavné církve a významnými podnikateli Teplicka.
 

 
 

„Věřím, že tento projekt obohatí nabídku turistických cílů v našem kraji a přispěje tak k rozvoji cestovního ruchu.  Proto vnímám podporu kraje tomuto projektu jako smysluplnou,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

Projekt je zastřešen spoluprací neziskové organizace European Initiatory Institute jako iniciátora a realizátora projektu, kterým je pravoslavná církev. V chrámu Povýšení sv. Kříže jsou uloženy ostatky křesťanského mučedníka ze 4. století, sv. Clari z Dalmácie. Do Teplic byly dovezeny roku 1678 a jsou uložené v novém relikviáři v chrámové kapli.

Požehnání vzniku poutního celebroval představitel pravoslaví v českých zemích Vladyka Michal a Miroslav Vachata, arciděkan pravoslavné církve v Teplicích. Aktu byli přítomni Štěpán Popovič a Radek Popovič jako představitelé teplických lázní spolu s dalšími podnikateli podporujícími tento projekt.

tp
(zleva) Štěpán Popovič a Radek Popovič s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem

tp
Vladyka Michal

tp

tpPodívejte se na krátkou reportáž https://www.youtube.com/watch?v=lOWa53wJppM&feature=youtu.be 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 6.3.2016 / 6.3.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém