Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V třídění domácího odpadu je Ústecký kraj skokanem roku

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
V třídění domácího odpadu je Ústecký kraj skokanem roku
V roce 2007 došlo v Ústeckém kraji k razantnímu zvýšení výtěžnosti tříděného sběru. Meziroční nárůst ve srovnání s rokem 2006 představuje 35%. Pro obyvatele kraje je v ZOO v Ústí nad Labem dne 11. 4. 2008 připraven Den za odměnu, s bohatým programem. V jeho průběhu proběhne vyhlášení finalistů soutěže měst a obcí Skleněná popelnice 2007 a budou rozdány ceny výhercům SMS soutěže Jste to vy? a týmům soutěže Třídíme ve škole.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 4. 4. 2008

 

V třídění domácího odpadu je Ústecký kraj skokanem roku

 

V roce 2007 došlo v Ústeckém kraji k razantnímu zvýšení výtěžnosti tříděného sběru, meziroční nárůst ve srovnání s rokem 2006 představuje 35%. V současné době, vyjádřeno v absolutních číslech, to znamená, že obyvatelé Ústeckého kraje vytřídí o dalších 6 kg na osobu a rok. „Celkem se v  roce 2007 jednalo o průměrných 25,8 kilogramů na osobu v jednom roce. Tím jsme také mimo jiné dosáhli toho, že jsme předstihli Karlovarský kraj a doháníme sever a jih moravy nebo Středočechy. Hlavní příčinu vidím v tom, že stále více občanů si uvědomuje, že třídění domovního odpadu je moderní a především slušné,“ komentoval spokojeně výsledky Antonín Terber, člen Rady Ústeckého kraje. 

            Sledování výtěžnosti třídění domácího odpadu probíhá v rámci projektu „Intenzifikace  odděleného sběru a zajištění využití využitelných složek komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Ústeckém kraji“, který společně realizují Ústecký kraj a autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. Do třídění komunálního odpadu je po třech letech trvání projektu intenzivně zapojeno 334 měst a obcí Ústeckého kraje a v regionu je rozmístěno přes 11 tisíc modrých, žlutých nebo zelených kontejnerů na tříděný odpad.

            V rámci projektu je mimo nákupu sběrných nádob hrazena také propagační kampaň, spojená se soutěžemi o hodnotné ceny, v níž soutěží obce, občané nebo školní týmy. Vyhodnocení soutěží z loňského roku proběhne dne 11. dubna v ZOO v Ústí nad Labem, za účasti hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce. „Jedenáctý duben je pro všechny, kdo třídí odpad připraven jako den za odměnu,“ přiblížil podrobnosti patron kampaně Antonín Terber. „Vstup do ZOO v Ústí nad Labem bude zdarma, bude připraven zajímavý program a spousta soutěží, her a odměn. A v prostorách pavilonu šelem vyhlásíme vítěze z finalistů soutěže měst a obcí Skleněná popelnice 2007, předáme ceny výhercům SMS soutěže Jste to vy? a vyhodnotíme nejúspěšnější školní týmy soutěže Třídíme ve škole.Výherci hlavních cen se mohou těšit na pobyt v rakouských Alpách, notebooky, mobilní telefony, jízdní kola nebo koše na domácí třídění odpadu.“  

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 4.4.2008 / 4.4.2008 | Zveřejnit od-do: 4.4.2008-4.5.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém