Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Ústeckém kraji startují dvě tradiční regionální soutěže

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Regionální potravina
Již posedmé v Ústeckém kraji začne soutěž o značku Regionální potravina a podeváté soutěž O nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče, která probíhá pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Tisková zpráva ze dne 13. ledna 2016
 

 
 

„Cílem soutěží je podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech v obchodech, na farmářských trzích či přímo u výrobců,“ řekla Ludmila Holadová, ředitelka Okresní agrární komory Most.

 

Do soutěže se podle ní mohou přihlásit všichni potravináři, zpracovatelé a zemědělci z celého Ústeckého kraje se svými zemědělskými nebo potravinářskými výrobky, které musí být zcela vyrobeny v Ústeckém kraji.

 

Soutěží se v 9 a 14 kategoriích potravinářských výrobků. „Počet výrobků přihlášených do soutěže od jednoho výrobce je neomezený,“ říká dále Holadová s tím, že přihlášky do soutěží se začaly přijímat již v pondělí 11. ledna. Uzávěrka přihlášek je 29. února. Slavnostní vyhodnocení potravinářů a zemědělců pak proběhne tradičně na Zahradě Čech v Litoměřicích 9. září.

 

Vyhlašovateli soutěže jsou Ústecký kraj, Okresní agrární komora Most, Krajská agrární komora Ústeckého kraje, Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje a SZIF Ústí nad Labem.

 

Přihlášky do soutěží přijímá Okresní agrární komora Most, Dělnická 33, 434 01 Most buď osobně, nebo e­mailem na adresu: mailto:oakmo@oakmo.cz. Bližší údaje k oběma soutěžím jsou uvedeny na internetových stránkách http://www.kisuk.cz.

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 13.1.2016 / 13.1.2016 | Zveřejnit od-do: 13.1.2016-12.2.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém