Soutěže se zúčastnilo 21 škol, které reprezentovalo pět desítek žáků (mezi nimi i kvarteto dívek). Kromě pořádající školy to byly školy z Podbořan, Chomutova, Lovosic, Prahy, Pardubic či slovenského Martina. Soutěžilo se ve třech kategoriích - svařování metodou č. 111, tj. svařování obalovanou elektrodou. Další kategorií bylo svařování metodou č. 135, tj. svařování v ochranné atmosféře a poslední kategorií bylo svařování metodou č. 311, tj. svařování plamenem.
Žáci museli nejprve prokazovat teoretické znalosti z okruhů BOZP a technologie svařování formou testů. V praktické části pak soutěžící předváděli svojí zručnost při realizaci tupého svaru, zřejmě nejjednoduššího technologického zvládnutí základů svařování.
Na prvním místě mezi školami se tentokráte neumístila škola SŠT Most, ale pražská Střední odborná škola Jarov. Na druhém místě pak SOU Nové Strašecí a na třetím Gymnázium a SOŠ Podbořany. Absolutním vítězem letošního ročníku se stal žák Střední školy Jarov Václav Dědek, na druhém místě skončil Vojtěch Mikoláš z Gymnázia a SOŠ Podbořany a na třetím místě Lukáš Hromádko ze SOU strojírenské Mladá Boleslav.
Výborně reprezentovali svou vlast a školu žáci ze slovenského Martina. Především Alexandra Pogonyová, která v mezinárodním měřítku překonala mnohé chlapce, čímž potvrdila teorii o tom, že i ženy mohou svařovat na vysoké úrovni.
Zpracoval: Bc. Pavel Barták, ředitel soutěže
Soutěže se zúčastnila padesátka žáků.
Na soutěž přijel také 1. náměstek hejtmana Martin Klika (vlevo).
Metoda svařování v ochranné atmosféře.
Metoda svařování plamenem.
Rozhodčí posuzovali správnost sváru.
Svářečky se v soutěži neztratily. Ceny jim předala také Radmila Krastenicsová, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.