Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ve svářečské soutěži konané v Mostě se neztratila ani děvčata

 
zlatá kukla 2018
Dne 27. března se konal na Střední škole technické v Mostě-Velebudicích 6. ročník soutěže O zlatou kuklu společnosti SIAD, jejímž pořadatelem byla právě mostecká škola. Na slavnostním zahájení byl přítomen 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika. Soutěž je významným podnikem spolupráce vzdělávací a výrobní sféry.
Tisková zpráva ze dne 29. března 2018
 

 
 

Soutěže se zúčastnilo 21 škol, které reprezentovalo pět desítek žáků (mezi nimi i kvarteto dívek). Kromě pořádající školy to byly školy z Podbořan, Chomutova, Lovosic, Prahy, Pardubic či slovenského Martina. Soutěžilo se ve třech kategoriích - svařování metodou č. 111, tj. svařování obalovanou elektrodou. Další kategorií bylo svařování metodou č. 135, tj. svařování v ochranné atmosféře a poslední kategorií bylo svařování metodou č. 311, tj. svařování plamenem.

Žáci museli nejprve prokazovat teoretické znalosti z okruhů BOZP a technologie svařování formou testů. V praktické části pak soutěžící předváděli svojí zručnost při realizaci tupého svaru, zřejmě nejjednoduššího technologického zvládnutí základů svařování.

Na prvním místě mezi školami se tentokráte neumístila škola SŠT Most, ale pražská Střední odborná škola Jarov. Na druhém místě pak SOU Nové Strašecí a na třetím Gymnázium a SOŠ Podbořany. Absolutním vítězem letošního ročníku se stal žák Střední školy Jarov Václav Dědek, na druhém místě skončil Vojtěch Mikoláš z Gymnázia a SOŠ Podbořany a na třetím místě Lukáš Hromádko ze SOU strojírenské Mladá Boleslav.

Výborně reprezentovali svou vlast a školu žáci ze slovenského Martina. Především Alexandra Pogonyová, která v mezinárodním měřítku překonala mnohé chlapce, čímž potvrdila teorii o tom, že i ženy mohou svařovat na vysoké úrovni.

Zpracoval: Bc. Pavel Barták, ředitel soutěže


01
Soutěže se zúčastnila padesátka žáků.

02
Na soutěž přijel také 1. náměstek hejtmana Martin Klika (vlevo).

 

03
Metoda svařování v ochranné atmosféře.

 

05
Metoda svařování plamenem.

 

06
Rozhodčí posuzovali správnost sváru.

 

07
Svářečky se v soutěži neztratily. Ceny jim předala také Radmila Krastenicsová, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost. 

 

08

 

09

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 29.3.2018 / 29.3.2018 | Zveřejnit od: 29.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém