Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ve varnsdorfském TOSu o rozvoji střední školy, na radnici o podpoře mládežnického sportu

 
01
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu se svým náměstek pro školství Petrem Šmídem zavítali do závodů společnosti TOS Varnsdorf, kde sídlí i firemní střední průmyslová škola. Společnost TOS školu otevřela v loňském roce a spolu se hejtmanem a náměstkem jednali o možnostech spolupráce s nedalekou střední školou, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Po prohlídce závodů, učeben i dílen přijali pozvání vedení města Varnsdorf na místní radnici.
Tisková zpráva ze dne 11. dubna 2017
 

 
 


Společnost TOS Varnsdorf zahájila výrobu v roce 1903 a je jednou z mála českých firem na území Ústeckého kraje. Po areálu hejtmana Oldřicha Bubeníčka, náměstka hejtmana Petra Šmída, vedoucí odboru školství mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicovou a vedoucího oddělení organizací a koncepcí Romana Kováře provázeli generální ředitel společnost Jan Rýdl i předseda představenstva taktéž jménem Jan Rýdl. Škola vznikla při firmě právě kvůli velkému nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců. Ve firemní škole jsou tedy žáci přímo zapojeni už do výrobního procesu. „Je to ukázková spolupráce, která by se nám líbila na všech školách. Žáci se učí přímo ve firmě, když prokážou, že pracovat chtějí a snaží se, mají tady jistou práci. Společnost si zase vychovává kvalitní zaměstnance. Je v zájmu nás všech propojit obě školy ve vzájemné spolupráci,“ uvedl po jednání hejtman.

Na radnici ve Varnsdorfu se pak již uskutečnilo přátelské setkání jen za přítomnosti hejtmana, jeho náměstka, starosty města Varnsdorf Stanislava Horáčka a místostarosty Josefa Hambálka, kteří jsou také krajskými zastupiteli. Vedení města informovalo například o podpoře fotbalového klubu a mládežnického sportu i o podpoře využívání zimního stadionu. Řeč přišla také na nový zákon o odpadech a zákazu skládkování.

01
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda představenstva TOS Varnsdorf Jan Rýdl starší (vpravo) při prohlídce areálu firmy.

02

03
Motto školy.

04
Náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd při prohlídce praktického vyučování.

05

05
Vedení střední průmyslové školy TOS Varnsdorf zleva zástupce ředitele Jiří Bajan a ředitel školy František Hricz.

06

07
Zleva generální ředitel společnosti Jan Rýdl, hejtman Ústeckého kraje a předseda představenstva Jan Rýdl starší.

08

08
Jednání s vedením společnosti se zúčastnilo i vedení města Varnsdorf.

10
Starosta města Stanislav Horáček (vlevo) a místostarosta Josef Hambálek poté hejtmana s náměstkem Šmídem přivítali na radnici.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 11.4.2017 / 11.4.2017 | Zveřejnit od: 11.4.2017 | Účinnost od: 11.4.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém