Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Velikonoční dárky pro dětský domov Vysoká Pec

 
dd
Na Zelený čtvrtek 13. 4. 2017 navštívil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou dětský domov ve Vysoké Peci. Přivezl dětem velikonoční dárky a poděkoval vychovatelkám za jejich práci. Setkal se i s Veronikou Kašákovou, která v dětském domově vyrůstala a dnes její nadační fond podporuje děti a mladistvé z dětských domovů.
 

 
 

„Není to moje první návštěva v tomto dětském domově. Rád přijíždím sem i do ostatních dětských domovů, abych se setkal s dětmi a mohl jim přivézt i drobné dárečky. Vždy také návštěvu využiji k poděkování vychovatelkám a celému personálu domovů, který se o děti vzorně stará,“ řekl při návštěvě Oldřich Bubeníček.

Hejtman s chotí a vnoučaty si prohlédl velikonoční výzdobu domova. Ředitelka domova Libuše Houdová a Veronika Kašáková seznámily hejtmana s činností domova a ukázaly mu zázemí domova. Návštěva pokračovala setkáním s dětmi a prohlídkou zahrady.

Společně s Veronikou Kašákovou a vedením domova se diskutovalo o problematice dětských domovů, o projektu nadačního fondu s názvem Restart, o sociálním systému a problémech s ním spojených. Vizí Nadačního fondu Veroniky Kašákové jsou sebevědomí mladiství, kteří jsou připraveni do života po odchodu z dětského domova vkročit tou pravou nohou a se vztyčenou hlavou.

Dětský domov Vysoká pec má v provozu od roku 2006 zcela nový objekt – dvojdomek. Nová budova dvojdomku se dvěma byty po osmi dětech, plně odpovídá všem požadavkům na zařízení pro bydlení, výchovu a péči o děti. Děti jsou na pokojích po dvou, upřednostňují se sourozenecké vazby. Každý byt má k dispozici kuchyň, obývací pokoj, čtyři pokoje pro děti, pět sociálních zařízení, prádelnu s pračkou a sušičkou, vychovatelnu a jednu místnost na ukládání prádla.

Zřizovatelem dětského domova je od července 2001 Ústecký kraj.

dd
Návštěva dětského domova: v popředí uprostřed ředitelka DD Libuše Houdová, vlevo od ní Veronika Kašáková a vpravo hejtman Oldřich Bubeníček s chotí

dd

dd
Velikonoční výzdoba

 

dd
Hejtman poděkoval vychovatelkám

 

dd

 

dd
Oldřich Bubeníček přivezl do dětského domova dárky

 

dd

dd

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 18.4.2017 / 18.4.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém