Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

VESNICE ROKU 2008 (venkov se pochlubí svými úspěchy)

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 3. dubna 2008

VESNICE ROKU 2008 (venkov se pochlubí svými úspěchy)

Jak se již stalo tradicí, je každoročně na začátku roku vyhlašována soutěž pro venkovské obce -Vesnice roku. Jejím cílem je povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. Jejím vyhlašovatelem jsou Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo zemědělství. Krajské kolo soutěže se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce. Soutěže Vesnice roku 2008 se mohou zúčastnit všechny obce vesnického charakteru do 5 250 obyvatel na základě přihlášky podané do 30. dubna letošního roku u Regionálního pracoviště ministerstva pro místní rozvoj v Chomutově.

  Obce budou během května a června hodnoceny komisí, které předsedá Václav Bešta, starosta vítězné obce z roku 2006 - Brozan nad Ohří.

  Přihlášené obce budou soutěžit o pět stuh – zlatou pro vítěze krajského kola, modrou udělovanou za společenský život, bílou za činnost mládeže, zelenou za péči o zeleň a životní prostředí a oranžovou za spolupráci obce a zemědělského sektoru. S těmito oceněními jsou spojeny i zajímavé finanční ceny od Ministerstva pro místní rozvoj a Ústeckého kraje. Krajská hodnotící komise může udělit ještě další ocenění formou diplomů.

  Vítězná obec krajského kola a držitelé zelené a oranžové stuhy spolu s obcí, která obdržela diplom za vzorné vedení obecní knihovny, postoupí do celostátního kola. Soutěž Vesnice roku je příležitostí představit výsledky celoročního úsilí starosty, zastupitelstva, místních sdružení i jednotlivých občanů o zlepšování prostředí i společenského života v jejich obci.

Připravili pracovníci odboru regionálního rozvoje krajského úřadu

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 3.4.2008 / 3.4.2008 | Zveřejnit od-do: 3.4.2008-30.4.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém