Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Více řidičů do autobusové a nákladní dopravy

 
sd
Také Ústecký kraj trápí nedostatek profesionálních řidičů autobusů a kamionů. Proto v létě loňského roku uzavřel Ústecký kraj s dalšími partnery Regionální sektorovou dohodu v oblasti autodopravy, výchovy a vzdělávání profesionálních řidičů. Jedním z jejích cílů je realizace certifikovaného pomaturitního studia na dvou středních školách v Ústeckém kraji, ze kterého vzejdou řádně proškolení řidiči s příslušným řidičským a profesním průkazem a jistotou zaměstnání. O postupu při naplňování této dohody jednali v úterý 10. ledna v Chomutově zástupci krajského úřadu, hospodářské komory, ČESMAD BOHEMIA a přibližně 15 dopravních firem a dopravců.
 

 
 

„Nedostatek profesionálních řidičů trápí plošně celou republiku. V tomto oboru by našlo uplatnění několik tisíc zájemců. Firmy ale logicky dávají přednost zkušeným a proškoleným uchazečům s profesním průkazem. V Ústeckém kraji přistupujeme k problému aktivně a připravili jsme proto Sektorovou dohodu. Díky dohodě, spolupráci všech zúčastněných a možnostem dvou zapojených škol budou poskytnuty zájemcům zkušenosti a potřebné vědomosti. Absolventům to umožní získat průkaz a vstoupit na trh práce jako plnohodnotný a připravený řidič, o kterého budou mít dopravní firmy zájem,“ vysvětlil smysl dohody náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Firmám byl představen model spolupráce, který byl již dříve projednán a na kterém se shodli ČESMAD a zapojené školy. Následně proběhla diskuse a distribuce dotazníků zástupcům firem, aby školy získaly konkrétnější představu o budoucí spolupráci na úrovni škola-firma, firma-žák. Celkově z jednání vyplynul zájem firem podílet se na projektu. Další jednání, na kterém mají být předloženy konkrétní nabídky, proběhne v druhé půlce ledna, tentokrát ve Střední průmyslové škole stavební a technické škole v Ústí nad Labem.

sd
Účastníci jednání při prohlídce chomutovské školy, kde budou připravováni profesionální řidiči

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 11.1.2017 / 11.1.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém