Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vinařské Litoměřice 18. - 19. dubna již pošesté, s rekordním počtem vystavovatelů

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Vinařské Litoměřice 18. - 19. dubna již pošesté, s rekordním počtem vystavovatelů
Ve dnech 18. - 19. dubna se v litoměřickém Domě kultury uskuteční 6. ročník tradiční vinařské výstavy Vinařské Litoměřice 2008. Součástí výstavy byla již popáté soutěž českých, moravských a zahraničních vín, v níž šedesátičlenná porota na hodnotila rekordní počet 450 vín, včetně nápojů z Rakouska, Slovenska nebo Francie.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 14. 4. 2008

 

Vinařské Litoměřice 18. – 19. dubna již pošesté, s rekordním počtem vystavovatelů

 

Ve dnech 18. – 19. dubna se v litoměřickém Domě kultury uskuteční 6. ročník tradiční vinařské výstavy Vinařské Litoměřice 2008. Součástí výstavy byla již popáté soutěž českých, moravských a zahraničních vín, v níž šedesátičlenná porota na hodnotila rekordní počet 450 vín, včetně nápojů z Rakouska, Slovenska nebo Francie. V průběhu slavnostního večera 18. dubna v litoměřickém Domě Kultury budou nejúspěšnějším vínům udělovány tradiční ceny. Vedle přiznání titulu šampion bílých a červených vín bude čestnými hosty, mezi nimiž vedle hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce nebudou chybět předseda Senátu parlamentu ČR Přemysl Sobotka, místopředsedavlády Alexander Vondra nebo ministr zemědělství Petr Gandalovič, vinařům předáno 20 zlatých a 102 stříbrných medailí.

Generálním partnerem Vinařských Litoměřic je tradičně Ústecký kraj, který letošní ročník výstavy podpořil částkou 300 tisíc korun. „Klademe si za cíl prezentovat Ústecký kraj také jako kraj vinařský. A myslím že plným právem - leží tu přes 650 ha vinohradů, které, ačkoli patří k nejseverněji položeným v Evropě, plodí vynikající vína, dostávající se i na slavnostní tabule královských hostin,“ konstatoval hejtman a jeden z patronů výstavy Jiří Šulc.  

            Letošní Vinařské Litoměřice 2008 nabídnou v pátek a v sobotu nejen ochutnávky a prezentace práce českých vinařů, pěstujících a vyrábějících vína na Mostecku, Litoměřicku, Roudnicku, Mělnicku nebo Kutnohorsku, ale také řadu doprovodných programů. K tradičně oblíbeným patří semináře, již počtvrté přijede MUDr. Radim Uzel s přednáškou Víno a sex, v průběhu pátečních seminářů se ale také můžete více dozvědět  dietetických vlastnostech hroznů vína, o netradičním snoubení vína v gastronomii a premiéru na Vinařských Litoměřicích 2008 bude mít přednáška Voda a lidské zdraví. Litoměřické výstavy vín se také poprvé účastní se svou prezentací společnost Bohemia Sekt, nejvýznamější exportér sektů v ČR.

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 

 

Vinařské Litoměřice 2007, vína k ochutnání
Vinařské Litoměřice 2007, vína k ochutnání

Vinařské Litoměřice 2007, slavnostní večer v hlavním sále
Vinařské Litoměřice 2007, slavnostní večer v hlavním sále

Vinařské Litoměřice 2007, Jiří Šulc předával ocenění champion bílých vín
Vinařské Litoměřice 2007, Jiří Šulc předával ocenění champion bílých vín

Vinařské Litoměřice 18. - 19. dubna již pošesté, s rekordním počtem vystavovatelů

 

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 14.4.2008 / 14.4.2008 | Zveřejnit od-do: 14.4.2008-14.5.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém