Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Krizové situace

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 72 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3  další stránka >
 
Řazeno sestupně ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
28.4.2017Krizové kontakty - neveřejná část [XLSX, 862 kB]Jiří Čermák
25.4.2017Pandemický plán Ústeckého krajeJiří Čermák
5.4.2017Ústecký kraj hostil Panel humanitárních organizací
01
Krajský úřad, konkrétně Odbor kancelář hejtmana – pracoviště krizového řízení, hostil společné setkání Panelů humanitárních organizací Ústeckého a Libereckého kraje. Zasedání navázalo na dva roky staré setkání, které se uskutečnilo v Libereckém kraji.
Vít Hnízdil
16.3.2017Účelová neinvestiční dotace na výdaje JSDHO na rok 2017 - I. část dotace
foto
březen/2017
Ing. Marcel Kucr, DiS.
16.1.2017Bezpečnostní rada Ústeckého kraje požaduje zajištění stále letecké záchranné služby
b
V pátek 13. ledna se konalo první zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) v novém volebním období. Jednání řídil předseda BRÚK, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na jednání byli kromě stálých členů přizváni ředitel Krajské hygienické stance Josef Trmal ředitel Krajské veterinární správy Petr Pilous, aby podali aktuální informaci o chřipkové epidemii a o výskytu ptačí chřipky. Její ohnisko nebylo na území kraj zaznamenáno.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.1.2017Krizové kontakty - veřejná část
znak
Jiří Čermák
2.12.2016Bezpečnostní rada Ústeckého krajeJiří Čermák
28.11.2016Účelová neinvestiční dotace na výdaje JSDHO na rok 2016 - II. část dotace
logo ÚK
Listopad/2016
Ing. Marcel Kucr, DiS.
19.11.2016Cvičení ZDROJE 2016 prověřilo povodňovou připravenost
hh
Ve dnech 8. - 9. listopadu proběhlo dvoudenní cvičení ZDROJE 2016, které mělo zmapovat, jak jsou česká města připravena na řešení krizových situací. Cvičení vedl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a bylo zaměřeno na pomoc při povodních.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.10.2016Pracoviště krizového řízení při krajských úřadech si předávali zkušenosti v Ústeckém kraji
uk
Ústecký kraj hostil ve dnech 29. a 30. září pracovní setkání zástupců krajů pro oblast krizového řízení. Setkání, které se uskutečnilo v Úštěku, se zúčastnili představitelé 12 krajských úřadů napříč celou republikou. Problematika krizového řízení a připravenost na mimořádné situace patří k prioritám všech krajů v ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.8.2016Epidemiologický plán Ústeckého kraje [DOC, 438 kB]Ing. Marcel Kucr, DiS.
2.6.2016Taktické cvičení Shield of Terminal a Yellow Cross ověřilo schopnosti jednotek při chemickém zásahu
foto
Na sběrném přepravním uzlu České pošty v Ústí nad Labem proběhlo v rámci taktického cvičení Shield of Terminal a Yellow Cross zajištění úniku nebezpečné látky v místech u nákladových ramp haly určené k přejímce zásilek. Výcvik organizovala Armáda ČR, která ve spolupráci se základními a ostatními složkami integrovaného záchranného systému v průběhu celého týdne v Ústí nad Labem a okolí, nacvičovala řešení mimořádné situace. Komentovaných ukázek se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Flochová
14.12.2015Bezpečnostní rada kraje zhodnotila práci jednotlivých složek za rok 2015
foto
Na svém 14. jednání Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila krizovou připravenost kraje, práci jednotlivých složek IZS za letošní rok a jejich přípravu na nadcházející rok, dále jednala o bezpečnostní situaci související s migrační vlnou, problematice sociálně vyloučených lokalit na území Ústeckého kraje a také informovala o dalším postupu dostavby dálnice D8. Rada též jednala o bezpečnostních opatřeních v souvislosti se zimní olympiádou dětí a mládeže v Ústeckém kraji, která se uskuteční v lednu.
Mgr. Markéta Flochová
23.10.2015Ústecký kraj poděkoval hasičům, policistům a záchranářům již počtvrté
foto
Ve středu 21. října předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na děčínském zámku více než dvě desítky medailí. Záslužnou medailí Ústeckého kraje byli oceněni členové krajských složek Integrovaného záchranného systému a předány byly také Medaile hejtmana. Záslužné medaile Ústeckého kraje se udělují již od roku 2012 na základě nominací velitelů jednotlivých složek.
Mgr. Markéta Flochová
30.9.2015Hněvice: Krizové cvičení složek IZS a Armády ČR
foto
Před areálem ČEPRO v Hněvicích se 24. září uskutečnilo taktické cvičení složek IZS a Armády ČR. Cílem bylo procvičit součinnost jednotlivých složek při cvičném teroristickém útoku na strategické zásoby pohonných hmot. Z vedení Ústeckého kraje se akce zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Markéta Flochová
29.9.2015Hejtman předal hasičům techniku za téměř pět milionů korun
foto
V Krupce na Teplicku se v sobotu 26. září uskutečnilo finálové kolo hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup. Při této příležitosti předal hejtman Oldřich Bubeníček dary od Ústeckého kraje za téměř 5 milionů korun obcím pro jednotky požární ochrany. Došlo také k podpisu memoranda o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Krajským sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Mgr. Markéta Flochová
12.9.2015V Dolní Poustevně cvičily složky krajského integrovaného záchranného systému
dd
Mezi pravidelné a důležité činnosti integrovaného záchranného systému (IZS) patří procvičování aktivit na modelových krizových a mimořádných situacích. Cvičení, při kterém hasiči, záchranáři a policisté řešili modelově vážnou nehodu autobusu se studenty, proběhlo v pátek 11. září v Dolní Poustevně ve Šluknovském výběžku. Celé cvičení bylo zahájeno v 10 hodin, kdy se Dolní Poustevnou rozezněly sirény. U vlakového nádraží došlo k nehodě autobusu s 39 studenty.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.3.2015Bezpečnostní rada jednala v areálu muničního skladu Travčice
zas
V pátek 27. března se uskutečnilo výjezdní zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK). Z inciativy hejtmana Oldřich Bubeníčka, který je současně předsedou BRÚK, a ředitele Krajského vojenského velitelství Rostislava Domoráka bylo jednání připraveno záměrně do areálu muničního skladu v Travčicích na Litoměřicku.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2015Školení zástupců obcí 2015 (dokumenty)
znak
Ing. Marcel Kucr, DiS.
14.1.2015Traumatologický plán Ústeckého kraje [DOC, 2 MB]
logo ÚK
Jiří Čermák
30.9.2014Ústecký kraj předal hasičům dary za více než pět milionů korun
11
Celkem 30 obcí a měst z Ústeckého kraje spolu s Krajským sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska obdržely dary v podobě stříkaček, třívrstvých obleků nebo hadic v hodnotě 5 218 500 korun. Ceny byly předány v rámci závěrečného kola soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup, při kterých se hasiči z celého kraje utkali v požárním útoku. Hlavním partnerem soutěže Tohatsu Fire Cup je kromě Ústeckého kraje i společnost Tohatsu - ZHT group s.r.
Ing. Lucie Dosedělová
17.9.2014První česko-německé cvičení ukázalo důležitost propojení elektroenergetických sítí a společného řešení krizových situací
d1
Unikátní společné mezinárodní bezpečnostní cvičení DRILL 2014, které proběhlo 16. 9. 2014 v blízkosti státních hranic nedaleko Hory sv. Šebestiána, vyzkoušelo spolupráci více než 200 profesionálů z obou zemí. Společně se podíleli na náročné realizaci stavby náhradního přeshraničního elektrického vedení, které spojuje sítě společností ČEPS a 50Hertz.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.9.2014Dobrovolní hasiči trénovali evakuaci, nouzové přežití i stavbu protipovodňových zábran
001
Dobrovolní hasiči z Ústeckého kraje si v autokempu v Chabařovicích oprášili své znalosti a dovednosti. Speciální kurz pro ně pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje. Jeho hlavním cílem byl výcvik a zkouška práce dobrovolných hasičů při simulacích nebezpečných situací, se kterými se hasiči setkávají nebo se jednou setkat mohou.
Ing. Lucie Dosedělová
18.4.2014Defibrilátory pomáhají zachraňovat životy, proto se s nimi učí pracovat stále více policistů i hasičů
001
Časná defibrilace rukou nezdravotníka aneb má to smysl – to byl název krajské konference, kterou uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje pro hasiče a policisty. Během dopoledních přednášek se seznámili s tím, jak defibrilátor funguje a jakým způsobem pomáhá. Na závěr si účastníci vše vyzkoušeli v praxi. Přítomné přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
21.3.2014Den záchranářů Ústeckého kraje letos poprvé zažije Děčín
logo ÚK
Jedním z bodů prvního letošního zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) byla organizace již šestého Dne záchranářů, který se bude letos konat v Děčíně na Smetanově nábřeží v sobotu 21. června. Odehrát se měl na tomto místě už loni, vše ale překazily povodně, které všechny složky Integrovaného záchranného systému povolaly do terénu. Mluvilo se ale i o dalších tématech.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 72 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Krizové situace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém