Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Výdejní okénka Severočeské vědecké knihovny fungují téměř bez omezení

 
svkul
Čtenáři Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem mohou i přes zpřísněná opatření dále využívat výdejní okénka. Pro ty, kteří se k nim nemají možnost dostat, připravuje knihovna novou službu.
Tisková zpráva ze dne 4. března 2021
 

 
 

I přes zpřísnění protiepidemických opatření zůstávají výdejní okénka Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem nadále v provozu ve stejném režimu, v němž fungují od 17. února. Čtenáři si tak dál mohou v obou hlavních budovách knihovny i na všech jejích pobočkách vyzvedávat knihy, časopisy, filmy a další dokumenty, které si předem objednají přes čtenářské konto z online katalogu nebo prostřednictvím e-mailu. 

Provozní doba okének v hlavních budovách knihovny zůstává stejná, čtenáři zde mohou své objednávky vyzvedávat každé pondělí a středu od 9.00 do 18.00 a zbylé všední dny od 9.00 do 15.30. Na většině poboček pak výdejní okénka fungují v běžné provozní době, pouze na pobočce Neštěmice bude z technických důvodů provoz okénka omezen na středeční odpoledne. 

„K vracení výpůjček mohou čtenáři dále využívat návratový automat, který se nachází ve vědecké části knihovny v ulici Velká hradební 45, případně nám mohou vypůjčené dokumenty zaslat poštou. Hromadné prodloužení výpůjčního období v tuto chvíli neplánujeme, a to především z důvodu velkého množství nových rezervací,“ vysvětluje ředitelka knihovny Jana Linhartová. 

„V reakci na nedávné omezení volného pohybu jsme začali připravovat novou službu, díky které si dokumenty z našeho fondu budou moci půjčovat i čtenáři, kteří se za stávajících okolností k výdejním okénkům knihovny nedostanou, protože mají například trvalé bydliště v jiném okrese. Na tuto novinku se naši uživatelé mohou těšit nejpozději na začátku příštího týdne,“ slibuje Jana Linhartová. 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 4.3.2021 / 4.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém