Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Výjezdní zasedání Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality

 
aaa
Ve čtvrtek dne 18. května 2017 se členové Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality (SVL) Zastupitelstva Ústeckého kraje zúčastnili výjezdního zasedání v příspěvkové organizaci zřizované Ústeckým krajem v oblasti sociální – Domovy sociálních služeb Litvínov a navštívili sídliště Janov.
 

 
 

Hlavním bodem jednání bylo představení transformačního procesu dané příspěvkové organizace, prohlídka jednotlivých služeb (domov pro seniory, domovy se zvláštním režimem, domovy pro osoby se zdravotním postižením, sociálně terapeutické dílny, chráněné bydlení) a prohlídka provozu u významného zaměstnavatele v Litvínově – v pekárně a cukrárně JAPEK. Tato společnost zaměstnává šest uživatelů z příspěvkové organizace. Zástupci firmy JAPEK představili členům výboru své záměry na rozšíření výroby, kde by opět vznikla pracovní chráněná místa pro uživatele z příspěvkové organizace.

Vzhledem k tomu, že se příspěvková organizace nachází na okraji vyloučené lokality (sídliště Janov) a v Litvínově žije cca 6000 osob sociálně vyloučených, bylo předmětem diskuze i toto téma. Předseda Výboru Dominik Hanko i členové Výboru se proto věnovali vlastní prohlídce sídliště Janov. Od konce roku 2008, kdy začali na sídlišti Janov první nepokoje, byl zahájen projekt „nulové tolerance“. Projekt byl souhrnem opatření – prevence, sociální práce a represe. V tomto trendu se pokračuje i dnes.

Město Litvínov má zpracovaný Strategický plán sociálního začleňování a registrovány má dvě sociální služby – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a terénní programy. Ty jsou od srpna roku 2016 podpořeny z dotace z Operačního programu Zaměstnanost a projektem města Litvínova, podpořeným v rámci koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám s názvem „Aktivním přístupem ke změně v SVL města Litvínova“. Velmi dobře zde funguje městská i Policie ČR a probíhá spolupráce města s Úřadem práce ČR ve věci zamezení zneužívání dávek.

aaa
Sídliště Janov

aaa

aaa
Ve výrobně cukrárny JAPEK

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 19.5.2017 / 19.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém