Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Lucii Bartoš, ze 17. prosince 2013
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

 

Dobrý den,

mám  prosím dotaz na odbor školství:

 

Mohou vzdělávání cizinců podle paragrafu 20 Školského zákona, čl. 5a) a 5b) (nebo jedno z toho) uskutečňovat rovněž školská zařízení, která jsou sice ve školském rejstříku, ale nejsou běžnou školou? Tj. například domy dětí a mládeže, střediska volného času atd., pokud jsou ve školském rejstříku?

 

Je někde na webu kraje případně seznam, která školská zařízení toto dnes v ÚK realizují?

 

Odpověď:

 

Dobrý den,

 

ustanovení § 20 odst. 5 písm. a) a b) školského zákona je určeno žákům, kteří jsou dětmi osoby se státní příslušností jiného členského státu Evropské unie, i pro ostatní cizince, kteří plní povinnou školní docházku a potřebují se začlenit do základního vzdělání. Tato příprava zahrnuje výuku českého jazyka, která je zajišťována školou, ne však školským zařízením. Krajský úřad Ústeckého kraje po dohodě se zřizovateli škol zajistil tuto výuku dle školského zákona v  7 základních školách  Ústeckého kraje. Seznam  těchto základních škol je zveřejněn na webových stránkách kraje: http://www.kr-ustecky.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=450018&id_ktg=98625&p1=181824

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 20.12.2013 / 20.12.2013 | Účinnost do: 20.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém