Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova > Aktuality

 

Vzdělávejte se s programem Erasmus+ v zahraničí!

 
 

 
 

Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje zve všechny zájemce o mezinárodní spolupráci z řad učitelů MŠ, ZŠ a SŠ na informační seminář Erasmus+ v oblasti školního vzdělávání.

Seminář proběhne v pondělí 27. 11. 2017 od 10:00 na Krajském úřadu Ústeckého kraje (Ústecký kraj, budova "B", Dlouhá 15, 400 02 Ústí nad Labem). Předpokládaný konec semináře bude mezi 12:00 a 12:30.

Na semináři se dozvíte, jaké možnosti nabízí program Erasmus+ mateřským, základním a středním školám v oblasti Projektů mobilit osob a Projektů spolupráce. 

Projekty mobility osob umožňují školám vysílat své zaměstnance do zahraniční za účelem jejich dalšího vzdělávání. Učitelé se mohou účastnit kurzů v zahraničí, mohou realizovat job-shadowing, tzv. stínování na zahraniční partnerské škole, nebo si mohou vyzkoušet učit svůj předmět na partnerské škole formou pracovní stáže.

V rámci Projektů spolupráce mohou školy od roku 2018 realizovat nový typ zjednodušených projektů, tzv. „Partnerství škol“. Cílem těchto projektů je spolupráce dvou až šesti škol na společném tématu, sdílení zkušeností a tvorba společných výstupů. Součástí projektů mohou být také krátkodobé a dlouhodobé mobility žáků a učitelů.

Na tento typ projektů je v rámci Evropy vyčleněno 280 mil. EUR.

Seminář je primárně určen školám, které s programem Erasmus+ ještě nemají žádné zkušenosti. Vzhledem k omezené kapacitě bude účast umožněna pouze registrovaným účastníkům. Registrovat na seminář se můžete zde. Všichni vybraní účastníci budou následně kontaktováni ze strany DZS.

 
Zodpovídá: Mgr. Jana Trubáková Hanková
Vytvořeno / změněno: 2.11.2017 / 2.11.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém