Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Za 11 dní skončí kotlíkové dotace v Ústeckém kraji

 
logo ÚK
Přesně 30. dubna bude ukončen příjem žádostí do dotačního titulu na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva v Ústeckém kraji. Už v těchto dnech veškeré žádosti, které dorazí na krajský úřad, jsou již zařazeny na seznam náhradníků. Současně probíhají nepřetržitě kontroly již došlých žádostí. V případě, že budou uvolněny další finanční prostředky, budou do programu podle pořadí zařazeny i žádosti náhradníků. V Ústeckém kraji šlo v aktuální poslední výzvě na kotlíkové dotace cekem 156 milionů korun.
Tisková zpráva ze dne 19. dubna 2018
 

 
 

Dosud bylo zaregistrováno celkem 2 053 elektronických žádostí. Zatím bylo mezi žadatele rozděleno zhruba 2,3 milionu korun. Každá žádost, která bude nyní doručena na krajský úřad, bude po kontrole veškerých náležitostí, již vložena na seznam náhradníků. Žadatelé budou o všem informováni.

S ohledem na nedávné zjištění, že u kotlů Atmos C18S a C30S vyrobených od března 2000 byly uváděny na štítku výrobku chybné údaje týkající se třídy kotle, krajský úřad před několika dny oznámil, že žádosti o poskytnutí podpory právě na tyto kotle nesplňují dotační podmínky a všechny žádosti, které budou podány od data zveřejnění tohoto prohlášení, tedy od 29. 3. 2018, budou zamítnuty. Výrobcem Atmos bylo potvrzeno, že kotle C18S a C30S vyrobené od března 2000 mohou mít na štítku uvedenou nižší třídu kotle než třídu 3, kterou ve skutečnosti splňují. Kotle třídy 3 a výše nejsou přijatelné pro náhradu v aktuální vlně kotlíkových dotací.

Novinkou pro kotlíkové dotace v poslední výzvě vyhlášené 31. října loňského roku je zjednodušené podání žádosti a to z pohodlí domova přes internet. Na nový zdroj tepla mohou domácnost získat až 127 500 Kč. V aktuální výzvě není již vyžadováno provádění mikroenergetických opatření a ani dokládání Průkazů energetické náročnosti budov (PENB). A bude možná pouze výměna stávajících kotlů na tuhá paliva výhradně 1. a 2 emisní třídy.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2018 / 19.4.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém