Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Záchranáři dostanou od kraje dary za miliony korun

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Zastupitelstvo Ústeckého kraje odsouhlasilo poskytnutí věcných darů složkám Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje v celkové hodnotě 8 730 144 korun.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA  ze dne 30.6.2008

 

Záchranáři dostanou od kraje dary za miliony korun

 

Zastupitelstvo Ústeckého kraje odsouhlasilo poskytnutí věcných darů složkám Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje v celkové hodnotě 8 730 144 korun.

Dary kraj nakoupil na základě požadavků jednotlivých složek. Policie ČR – Správa Ústeckého kraje tak dostane například terénní automobil, speciální kameru pro potápěče a příslušenstvím a další výbavu, to vše za zhruba dva miliony korun.

 

Za přibližně stejnou sumu nakoupil Ústecký kraj dary pro Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje, příspěvkovou organizaci. Zdravotničtí záchranáři dostanou terénní sanitní vozidlo, transportní nosítka  s příslušenstvím, transportní defibrilátor a GPS navigaci.

 

Pro Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje zastupitelé schválili dary za bezmála dva miliony korun.  Patří mezi ně například moderní dýchací přístroje s příslušenstvím. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Krajské sdružení hasičů - kraj Ústecký od krajské samosprávy obdrží soupravu na výcvik mladých hasičů v hodnotě 260 000 korun. „Slavnostně chceme tyto dary složkám předat u příležitosti Dne Ústeckého kraje, který se bude konat 23. srpna,“ dodal hejtman kraje Jiří Šulc.

 

Kromě darů složkám IZS zastupitelé schválili také dary pro 53 obcí a měst Ústeckého kraje. Jde o přenosné radiostanice, v některých případech také o čerpadla, která mají sloužit jednotkám Sboru dobrovolných hasičů obdarovaných obcí. Letos je to už druhá podpora kraje činnosti dobrovolných hasičů. Na svém dubnovém zasedání krajské zastupitelstvo rozdělilo mezi 155 obcí kraje 4 561 500 korun, které byly určené na nákup výstroje.

 

 „Dobrovolní hasiči jsou velmi svébytné a bez nadsázky se dá říct, že nenahraditelné sdružení. Nejen, že hasí požáry, podíleli se i na odstraňování následků povodní, pomáhají obyvatelům v obtížných situacích, ale také třeba organizují společenský život v obcích. Přesto v rámci integrovaného záchranného systému i společnosti vůbec, zůstávají tak trochu Popelkou. Mají často velmi nedostatečnou výbavu, zasahují ve svém vlastním oblečení. Kraj se proto snaží tento handicap alespoň částečně vyrovnat,“ říká Jiří Šulc, který právě dnes vyráží na cyklojízdu po obcích Lounska a Žatecka, během které se chce setkat právě se zástupci dobrovolných hasičů a pohovořit s nimi o jejich potřebách.

 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 30.6.2008 / 30.6.2008 | Zveřejnit od-do: 30.6.2008-30.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém