Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zahraniční studentky se rády do Ústeckého kraje vrací

 
Zahraniční studentky
Na Vyšší odborné škole ekonomické, sociální, zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole se pravidelně vzdělávají zahraniční studenti, kteří do České republiky, resp. do Mostu přijíždí v rámci Hostitelského programu AFS.
Tisková zpráva ze dne 1. března 2018
 

 
 

První studentku Beatriz z Chile přijala škola před čtyřmi roky. Studovala v 1. ročníku oboru Pedagogické lyceum. Po ročním pobytu v Mostě se vrátila na svoji střední školu do Chile a po maturitní zkoušce studuje na univerzitě obor Eko-turismus. Po čtyřech letech přijela mosteckou školu navštívit a setkala se s většinou pedagogů, kteří ji učili. Také se zúčastnila setkání své bývalé třídy, jejíž studenti jsou nyní vysokoškoláci. „Nejvíc vzpomínám na vodácký a lyžařský kurz, které nejsou součástí vzdělávání v Chile a také na hodiny českého jazyka,“ vzpomíná studentka.

Ve školním roce 2016/2017 v hostitelské rodině pobývala Japonka Ayako. Chodila do 3. ročníku pedagogického lycea. Tato studentka přerušila středoškolské studium v Japonsku, obor Architektura.  „Přiletěla jsem na víkend, moje bývalá třída má maturitní ples. V Japonsku maturitní plesy nemáme. Vrátila jsem se po roce, abych mohla být opět součástí své třídy a získala šerpu maturanta. Je to mimořádný zážitek, mám velkou radost,“ uvádí Ayako.

V tomto školním roce se v 1. ročníku oboru Pedagogické lyceum vzdělává Thajka jménem Muk. V rámci Dne jazyků na základních školách představila thajský jazyk a kulturu své země žákům 9. tříd. Nejvíce se líbil thajský tanec, který ukázala na přání žáků.

„Přítomnost zahraničních studentů vždy obohatí žáky a studenty školy nejenom jazykově. Žáci školy mají příležitost konverzovat v cizích jazycích o věcech každodenního života. Naopak naši žáci jsou pro zahraniční studenty dobrými průvodci českého jazyka a naší kulturou,“ uvedla zástupkyně ředitele mostecké školy Soňa Valušková.

01
Chilanka Beatriz studovala v 1. ročníku oboru Pedagogické lyceum.

02
Ayako získala maturitní šerpu.

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 1.3.2018 / 1.3.2018 | Zveřejnit od: 1.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém