Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Odpovědi médiím

 
ODPOVĚĎ pro Barboru Silnou, ČTK
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Chtěla jsem se zeptat, jestli z krajské perspektivy nevíte o nějaké zajímavosti stran zápisů prvňáků do školy, jestli třeba někde v nějaké menší obci nebo městě nemají nějakou zajímavost, anomálii atd.?

A pak bych potřebovala zjistit z odboru zdravotnictví, kolik máte v kraji zubařů - ambulantních, a ve kterých lokalitách chybí úplně, a jestli dáváte nějaké pobídky i jako kraj nebo jestli si to řeší ta města sama - mluvilo se o tom ve Varnsdorfu na zastupitelstvu.


Odpověď:

Dobrý den,

bohužel pro vás ani u jedné otázky nemám příliš mnoho informací. Podle slov kolegů z odboru školství zatím neřešíme kolem zápisů do školy nic speciálního.

U počtu zubařů vás obrátím na ministerstvo zdravotnictví, kde zjistí tyto údaje z registru. Ústecký kraj nemá žádný dotační program, ze kterého by byly hrazeny takzvané pobídky pro lékaře. Již několikátým rokem ovšem vyhlašuje stipendia pro studenty medicíny a také právě budoucí zubaře. Zde se jedná o podporu 50 tisíc korun na akademický rok. V loňském roce navíc získaly podporu i dvě zubařské ordinace v rámci dotačního titulu pro začínající podnikatele. Oslovila jsem zubařku, o které jsme hovořily spolu po telefonu, hned jak se mi ozve zpět, zavolám.

Jestli si správně pamatuji, zhruba před dvěma lety pomáhali vybavit ordinaci zubaře v Bílině, aby tam nalákali nového Zkuste zavolat tam.

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 6.5.2019 / 6.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém