Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zastupitelé jednali o problému dopravců – kraj odmítl roli viníka

 
logo ÚK
Vedení kraje se intenzivně zabývá situací kolem zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy. Následky vládního usnesení na dnešním jednání řešili i zastupitelé Ústeckého kraje. Napříč zastupitelskými kluby zazněl názor, že by kraje neměly být těmi, kteří mají řešit plnění rozhodnutí, které vláda učinila na podzim loňského roku. Současně také souhlasí s dosavadními kroky Ústeckého kraje při jednáních s dopravci. Zastupitelé také přijali i usnesení, ve kterém ukládají radním, aby začali pracovat na přípravě vlastního krajského dopravce.
Tisková zpráva ze dne 20. února 2017
 

 
 

Navýšení platů bylo i jedno z témat jednání Asociace krajů ČR s vládou, které se dnes uskutečnilo ve Strakově akademii. Hejtmani však odešli z vlády bez peněz na vyšší platy řidičů a dál tedy hrozí stávka v autobusové dopravě. 

 

Zastupitelstvo Ústeckého kraje po projednání:

A) bere na vědomí

informaci o vývoji dosavadních kroků dopravců i kraje (ke dni 20. 2. 2017) ve věci dopadů navýšení mezd zaměstnanců dopravců v souvislosti s nařízeními vlády ČR 336/2016 Sb. a 337/2016 Sb. a prezentaci s možnými variantami následujícího vývoje smluvních řešení autobusové dopravy v Ústeckém kraji;

B) ukládá

Radě Ústeckého kraje činit kroky k přípravě zajištění dopravní obslužnosti autobusovou dopravou vlastními silami Ústeckého kraje, zřídit v této věci pracovní skupinu, a v návaznosti na pokračování jednání s dopravci o dodatcích k desetiletým smlouvám o zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících v případě nemožnosti dokončit uzavřený smluvní vztah s dopravcem v době původní platnosti (prosinec 2021, prosinec 2024, prosinec 2025) přistoupit k jejich realizaci, a v případech, kdy budou tyto kroky v kompetenci Zastupitelstva Ústeckého kraje, předložit materiál k jejich realizaci Zastupitelstvu Ústeckého kraje.

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 20.2.2017 / 20.2.2017 | Účinnost od: 20.2.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém