Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zastupitelé se seznámili s pevnostními památkami Terezína

 
tt
V úterý 18. dubna si více než dvacet krajských zastupitelů prohlédlo areály zrekonstruovaných objektů v rámci realizace projektu „Terezín – projekt oživení historických památek“. Projekt rekonstrukce vybraných budov byl v minulých letech financován z integrovaného operačního programu Ministerstvem kultury ve výši 500 milionů korun. Nabídku zastupitelům, aby se seznámili s výstupy tohoto projektu v rámci jeho udržitelnosti, adresoval náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
 

 
 

Příjemcem dotace z IOP bylo zájmové sdružení právnických osob „Terezín - město změny“, jehož členy je město Terezín a Ústecký kraj. Správní rada sdružení usiluje o další propagaci realizovaného projektu a hledá cesty ke zvýšení atraktivity města Terezín pro přijíždějící turisty a k nárůstu návštěvnosti. Město Terezín je turistům zejména známo Národní kulturní památkou Malá pevnost s Národním hřbitovem a Muzeem ghetta. Tyto památky navštíví každoročně na čtvrt milionů lidí.

Předseda správní rady sdružení, náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák při společné prezentaci projektu a aktivit města Terezín mimo jiné uvedl: „Vážím si práce desítek nadšenců a dobrovolníků, kteří významně pomáhají našemu sdružení a realizačnímu týmu projektu. Bez nich by nevznikla řada dobrých nápadů k propagaci projektu a nepodařilo by se do Terezína přilákat více návštěvníků. Bylo by škoda, kdyby se opravené a oživené historické památky pevnostního města Terezín nestaly samozřejmou součástí nabídky v rámci rozvoje cestovního ruchu v našem kraji.“  

Město Terezín nabízí turistům v posledních letech prohlídky zrekonstruovaných vybraných historických objektů. Jedná se o Dělostřelecká kasárna a Muzeum Františka Josefa I., pevnost Kavalír II. s kasárny a Muzeem La Grace, Jízdárnu a Návštěvnické centrum Retranchement V. V nabídce jsou rovněž prohlídky opevnění a podzemních chodeb.

S těmito obnovenými objekty v rámci projektu oživení historických památek se měli možnost seznámit jak zastupitelé, tak i vedoucí pracovníci Krajského úřadu Ústeckého kraje. Krajský úřad úzce spolupracuje s realizačním týmem projektu.

Více o celém projektu naleznete zde: www.projekt-terezin.cz.

tt

tt

tt

 

tt

 

tt

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 19.4.2017 / 19.4.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém