Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zastupitelstvo vyzývá vládu: Podpořte urychlenou dostavbu D8

 
1
Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém 14. zasedání projednalo materiál Podpora výstavby dálnice D8 a vyzvalo Vládu České republiky, aby přijala taková opatření, která povedou k dokončení stavby v nejkratším možném termínu.
 

 
 

Tisková zpráva z 5. května 2010

Minulý týden sezvala hejtmanka Ústeckého kraje ke kulatému stolu zástupce Ředitelství silnic a dálnic a starosty obcí dotčených stavbou dálnice D8. Důvodem k jednání bylo neustálé odkládání termínu dokončení dálnice, stížnosti starostů na narůstající nehodovost a katastrofální stav dopravy ve městě Lovosice a v přilehlých obcích. Stěžejním problémem jsou neustálé žaloby a stížnosti ekologických aktivistů. Z jednání vzešla Výzva Vládě České republiky, aby byla dostavba dálnice D8 považována za veřejný zájem. Je nutné změnit stávající legislativu, aby se ke stavbě mohli vyjadřovat jen ti, kteří jsou jí dotčeni.

„Dostavba dálnice D8 se netýká jen obcí ležících podél silnice. Každý občan platící daně přispívá na škody, kterou přináší neustálé zpomalování a zdržování prací na stavbě dálnice. Ekologické organizace podaly řadu dalších žalob proti dálnici D8 a její stavba se tím neúměrně prodražuje. Především je ale oddalována doba, kdy si desítky tisíc obyvatel kraje oddechnou od kamionové dopravy, která jim dennodenně drnčí za okny. Výzvu Vládě považuji za nezbytný krok a také za vyjádření vůle obyvatel regionu, kteří chtějí, aby jim běžný život přestaly ztrpčovat aktivity lidí, kteří v tomto kraji nežijí,“ konstatovala hejtmanka Jana Vaňhová.

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

1

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 5.5.2010 / 5.5.2010 | Účinnost do: 31.5.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém