Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Závěrečná konference projektu "Poradenská místa - Rozvoj pracovních příležitostí v průmyslové zóně Triangle"

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Závěrečná konference projektu
V pátek 13. 6. proběhne v Žatci závěrečná konference k projektu "Poradenská místa - Rozvoj pracovních příležitostí v průmyslové zóně Triangle."
 

 
 

Závěrečná konference projektu Poradenská místa – rozvoj pracovních příležitostí v průmyslové zóně Triangle

 

V neděli 29. června uplyne rok od slavnostního otevření strategické průmyslové zóny Triangle, kterou nechal Ústecký kraj zřídit na místě bývalého vojenského letiště u Žatce. Zóna je určena zejména pro plošně náročné investiční záměry a předpokládá se, že v budoucnu by zde mohlo najít práci kolem 15 tisíc lidí.

Zatím v zóně působí dvě společnosti: IPS Alpha a Hitachi. IPS Alpha se zabývá výrobou displejů, zatím dává práci 1700 lidí a v nejbližší době chce přijmout další stovku. Firma Hitachi, která v zóně vyrábí televizory, chce do podzimu zaměstnávat zhruba tisíc lidí, zatím jich má asi polovinu.

 

Právě dostatek pracovníků je alfou a omegou dalšího rozvoje obou zmíněných firem a v souvislosti s tím i celé zóny. Ústecký kraj proto připravil  projekt, „Poradenská místa – Rozvoj pracovních příležitostí v průmyslové zóně Triangle.“  Finančně projekt podpořil Evropský sociální fond, rozpočet České republiky a rozpočet Ústeckého kraje. V rámci projektu byla v pěti městech kraje – v Ústí nad Labem, Mostě, Chomutově, Lounech a Žatci -  zřízena poradenská místa. Zde se zájemcům o práci v zóně Triangle dostane informací o požadavcích pro získání jednotlivých pracovních pozic a také zde mohou získat kontakty na náborové kanceláře firem působících v zóně.

 

Nakolik úspěšný projekt „Poradenská místa – rozvoj pracovních příležitostí v průmyslové zóně Triangle“ byl a zda splnil svůj účel, o tom se bude hovořit v pátek 13. června v zasedací místnosti Městského úřadu v Žatci na závěrečné konferenci ke zmíněnému projektu. Konference začíná v půl desáté a po jejím skončení, se kterým se počítá kolem poledne, proběhne také tisková konference.

 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 
Zodpovídá: Mgr. Veronika Kindlová
Vytvořeno / změněno: 11.6.2008 / 11.6.2008 | Zveřejnit od-do: 10.6.2008-9.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém