Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zdravotnické profese jsou důležité

 
foto
Nový školní rok na Vyšší odborné škole ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Mostě přijel zahájit předseda výboru pro zdravotnictví Ústeckého kraje Pavel Csonka.
 

 
 

V prvních ročnících maturitního oboru Zdravotnický asistent a oboru střední vzdělání s výučním listem Ošetřovatel vyzdvihl důležitost profese zdravotníka pro současnou společnost. Popřál budoucím žákům zdravotnické školy mnoho úspěchů jak v teoretické, tak v praktické výuce.

Při návštěvě školy se setkal též v ošetřovatelských učebnách i se žáky 2. ročníku maturitního oboru vzdělání Masér sportovní a rekondiční a učebního oboru Ošetřovatel. Odborné učebny imitují reálné prostředí zdravotnických zařízení.

V tento den bylo zahájeno i vzdělávání studentů na Vyšší odborné škole zdravotnické. Škola nabízí tradičně obor vzdělání Diplomovaná všeobecná sestra.  S přijetím nové legislativy od září 2017 lze umožnit vystudovaným zdravotnickým pracovníkům zkrácené studium.

„Zcela novým oborem, jediným v našem regionu, je Diplomovaný nutriční terapeut v denní i kombinované formě vzdělávání. Obrovský zájem jsme zaznamenali v dálkovém studiu, máme naplněny dokonce dvě třídy. Volná místa v denní formě vzdělávání nabízíme ještě do konce září,“ sdělila ředitelka školy Jitka Hašková.

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2017 / 8.9.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém