Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví > Informace pro občany > Ostatní informace

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 174 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
18.3.2014Bowlingový turnaj Klubu bechtěreviků
V sobotu 15. března se v krajském městě uskutečnil celostátní bowlingový turnaj, který pořádal Klub bechtěreviků Ústí nad Labem. Tohoto klání se zúčastnili handicapovaní bez rozdílu zdravotního postižení.
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.2.2014Čeští a němečtí dobrovolníci jednali o spolupráci
Pod záštitou radního pro bezpečnost a sociální věci Martina Kliky se na krajském úřadě odehrálo česko-německé setkání významných poskytovatelů dobrovolnické služby. Tématem jednání byla především příhraniční spolupráce Ústeckého a Karlovarského kraje se Svobodným státem Sasko.
Mgr. Alena Tichá
16.2.2014Krajský úřad hostil účastníky 20. Pediatrického dne
Česká pediatrická společnost uspořádala v sobotu 15. února na krajském úřadu 20. Pediatrický den, kongres zaměřený na dětské lékařství. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a účastníky přišel pozdravit náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.2.2014Hejtman ocenil pracovnice úřadu za záchranu života
Zaměstnankyně Krajského úřadu Ústeckého kraje Pavlína Birgit Babičková a Radka Šťastná převzaly z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a ředitele KÚ Milana Zemaníka ocenění za záchranu lidského života poskytnutím včasné první pomoci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.2.2014Ústecká univerzita otevřela v Masarykově nemocnici další kliniky
Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem rozšířila počet klinik v Masarykově nemocnici o další čtyři. Jedná se o dětskou, oční, úrazové chirurgie a také urologie a robotické chirurgie. Kliniky zahájily svoji činnost v Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá
22.1.2014Počet zaměstnaných zdravotně znevýhodněných občanů v kraji roste
I to zaznělo na konferenci s názvem „Normální je pracovat, moderní je zaměstnávat“, která se dnes konala na krajském úřadě a kterou připravil Odbor sociálních věcí v čele s vedoucí Petrou Lafkovou. Zahájení semináře se zúčastnil také předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka. Konferenci doprovázela výstava, na které sociálně terapeutické dílny představily své výrobky.
Mgr. Alena Tichá
17.1.2014Konference: Normální je pracovat, moderní je zaměstnávat
Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje si Vás dovoluje pozvat na konferenci, konanou v rámci realizace individuálního projektu Ústeckého kraje „Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.1.2014Ústecký kraj otevřel v Úštěku již 21. výjezdovou základnu pro záchranáře
V Úštěku na Litoměřicku v budově místní požární stanice od ledna sídlí výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje (ZZS ÚK). Dnešního slavnostního otevření se zúčastnili hejtman Oldřich Bubeníček, jeho 1. náměstek Stanislav Rybák, starosta Úštěku Pavel Kundrát, ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl a mnoho dalších hostů. Nová základna zkrátí dojezdový čas v této lokalitě o deset minut.
Mgr. Alena Tichá
9.1.2014V Sasku o přeshraniční spolupráci záchranných služeb
Přeshraniční spolupráce Ústeckého kraje a Svobodného státu Sasko v oblasti zdravotnické záchranné služby již získává konkrétnější obrysy. Přestože rámcová smlouva mezi oběma partnery již byla podepsaná v loňském roce, kvůli předčasným volbám v Česku ještě nevstoupila v platnost. Zástupci obou stran se na společném setkání zabývali otázkami, které je potřeba dořešit, aby spolupráce mohla plynule začít.
Mgr. Alena Tichá
19.11.2013Ústecká Masarykova nemocnice otevřela novou ženskou kliniku
Gynekologicko-porodnická klinika vznikla v areálu Masarykovy nemocnice jako další výsledek spolupráce Krajské zdravotní a.s. a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, konkrétně s Fakultou zdravotnických studií. Slavnostní prezentace nového zařízení se zúčastnila řada významných hostů, za Ústecký kraj 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má oblast zdravotnictví na starosti.
Mgr. Alena Tichá
13.11.2013Krajský úřad hostil sympozium lékařů
Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se v prostorách krajského úřadu o víkendu uskutečnilo 14. dermatologické sympozium v Ústí nad Labem. Zahájení celodenního programu se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má na starosti mimo jiné právě zdravotnictví.
Mgr. Alena Tichá
1.11.2013Výběrové řízení na ředitele Krajské zdravotní
Krajská zdravotní, a.s., která sdružuje pět největších nemocnic v kraji, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice ředitel společnosti. Přihlášky musí být doručeny nejpozději do 20. 11. 2013.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.10.2013Vaše nejcennější foto – výstava vyzývající ženy k návštěvě mamografu
V prostorách mamocentra, které se nachází v Ústecké poliklinice, je momentálně k vidění speciální výstava ukazující mamografické snímky sedmi žen. Ty se zapojily do projektu prevence rakoviny prsu Skupiny EUROCLINICUM Group, který upozorňuje veřejnost na možná nebezpečí a na to, jak je důležité pravidelné vyšetření.
Mgr. Alena Tichá
10.10.2013Skotsko inspiruje systémem dalšího vzdělávání dospělých
V rámci projektu DRUHÁ ŠANCE pro nezaměstnané ve věku nad 50 let se zástupci Ústeckého kraje zúčastnili stáže ve Skotsku, kde se mluvilo především o řešení sociální problematiky a nezaměstnanosti po útlumu těžebního průmyslu v regionu, o slučování středních škol a v neposlední řadě také o Nadaci prince Charlese.
Mgr. Alena Tichá
2.10.2013Pěstounské rodiny se setkaly na Českolipsku
Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje pořádal v září ve spolupráci s Městským úřadem Litoměřice, Městským úřadem Lovosice a Městským úřadem Roudnice nad Labem setkání pěstounských rodin, kterého se zúčastnilo osmdesát lidí. Hlavním cílem společně stráveného víkendu byla vzájemná výměna informací a zkušeností.
Mgr. Alena Tichá
25.9.2013Kraj blahopřál Domovům sociálních služeb Litvínov k třicátým narozeninám
Domovy sociálních služeb Litvínově, které jsou příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, měly tento týden důvod k velké slávě. Domov si právě v tento den připomněl třicáté narozeniny. Na den otevřených dveří v domově zavítal i krajský radní Martin Klika a předseda výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.8.2013Divadelníci opět přijeli do Křešic
Klienti Domova Na Pustaji v Křešicích, které spadá pod Centrum sociální pomoci Litoměřice a je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, si užili představení v podání herců Docela velkého divadla Litvínov. V domově hráli už poněkolikáté.
Mgr. Alena Tichá
19.7.2013Ústecký kraj jednal s Moravskoslezským o Paktu zaměstnanosti
Financování Paktu zaměstnanosti bylo hlavním tématem jednání mezi Ústeckým a Moravskoslezským krajem, které chtějí společně získat prostředky na své aktivity z připravovaných operačních programů na období 2014 – 2020. Ústecký kraj zastupoval radní pro bezpečnost a sociální věci Martin Klika.
Mgr. Alena Tichá
18.7.2013Semináře ukázaly, jak správně vyplnit žádost o státní dotaci
Zástupci poskytovatelů sociálních služeb se sešli na seminářích, které pro ně uspořádal Ústecký kraj. Společně se seznámili se správným vyplňováním elektronických žádostí o poskytnutí státní dotace. Seminář využily desítky krajských organizací.
Mgr. Alena Tichá
21.6.2013Krajské sportovní hry osob se zdravotním postižením
Od pondělí 17. do čtvrtka 20. června se v krásném prostředí rekreačního střediska Poslův mlýn u Doks konal 11. ročník Krajských sportovních her uživatelů služeb Domovů pro osoby se zdravotním postižením. Záštitu převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Zbyněk Šebesta
13.6.2013(Ne)herci z Tuchořic přivezli z festivalu další cenu
Sedmého ročníku mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power Prague Film Festival (MPPFF) se zúčastnili také klienti Domova „Bez zámků! Tuchořice, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Se soutěžním filmem získali cenu za Nejlepší kameru a byli nominováni na Zvláštní cenu poroty.
Mgr. Alena Tichá
7.6.2013Radní Martin Klika za zkušenostmi v zahraničí
Martin Klika, radní Ústeckého kraje pro oblast bezpečnosti a sociálních věcí, navštívil koncem května, ještě před nastupujícími povodněmi v naší zemi, zahraničí. Konkrétně Velkou Británii a Slovenskou republiku, kde čerpal zkušenosti s integrací dětí do škol i s přísnějším sociálním systémem.
Mgr. Zbyněk Šebesta
6.6.2013Seniorská akademie
Pro krásnolipské seniory připravilo komunitní centrum Kostka ,,Seniorskou akademii“. Jednalo se o soubor tří přednášek zaměřených na oblast finanční gramotnosti, prevence kriminality a zásad sebeobrany a také na zdravý životní styl.
Mgr. Zbyněk Šebesta
29.5.2013Pěkná Taneční soutěž 2013 v Domově Na Pustaji
V úterý 28. května se v Domově Na Pustaji v Křešicích, který patří pod Centrum sociální pomoci Litoměřice, příspěvkovou organizaci Ústeckého kraje, tancovalo a soutěžilo. Byli tu i klienti z dalších domovů z našeho i Libereckého kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
17.4.2013Ústí nad Labem hostí kongres zaměřený na seniory
Dům kultury v Ústí nad Labem dnes a zítra patří již osmým Gerontologickým dnům - odborné konferenci, která se zabývá problematikou seniorů z různých úhlů pohledu. Akce se uskutečňuje ve spolupráci Ústeckého a Karlovarského kraje, jejichž hejtmani nad akcí tradičně přebírají záštitu - letos Oldřich Bubeníček a Josef Novotný.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 174 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnictví

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém