Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Statistické šetření > Data

 

Že klesá turistická návštěvnost? Ústecký kraj má eso v rukávu!

 
b
Před několika dny byly otištěny zprávy o klesající návštěvnosti Ústeckého kraje. Návštěvnost ovšem neklesá jen tady, tento trend byl zaznamenán i v dalších krajích. Svůj díl na statistikách nese hlavně nepříznivá ekonomická situace a ničivé povodně na mnoha místech v republice.
 

 
 

„Nechceme, aby se nepříznivé statistky promítly na rozhodování turistů. V současné době Ústecký kraj vytváří nový atraktivní propagační systém, do kterého spadá mimo jiné i zbrusu nový turistický web Brána do Čech - www.branadocech.cz“, uvedl Radek Vonka, radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

 

Ústecký kraj jednou provždy pohřbil starou špinavou image a představuje se jako Brána do Čech, region s unikátními přírodními podmínkami, se spoustou jedinečných zajímavostí, které nemají nikde jinde v republice a dokonce ani ve střední Evropě. „Děláme maximum pro to, aby se cestovní ruch v kraji rozvíjel. Podporujeme vznik destinačních agentur jako manažerských center, kterým věnujeme jeden milion korun. Už existují dvě – České Švýcarsko a nyní nově Krušné hory a brzy přibude i České středohoří a Dolní Poohří“, vysvětlil Radek Vonka.

 

Nenechte se ovlivnit nějakými procenty a přijeďte se sami přesvědčit, že jsou v Ústeckém kraji turistické cíle, které stojí za to navštívit. Jako třeba největší skalní brána ve střední Evropě, nejdelší sedačková lanovka v Česku, jediný český Chrám chmele a piva, nejužší ulička (zajeďte do Kadaně a zkuste se tam protáhnout!), bájná hora Říp a evropský unikát - Porta Bohemica. Ne nadarmo je České Švýcarsko držitelem prestižního ocenění Evropská excelentní destinace 2009.

 

„Do budoucna máme spoustu plánů, které návštěvníci bezpochyby uvítají. Jedním z nich je celokrajský rezervační systém, který bychom rádi spustili v rámci webu Brána do Čech. Všude ve světě to běžně funguje a Ústecký kraj nebude nijak pozadu“, dodal Radek Vonka.

 

No a co na závěr? Na www.branadocech.cz si vyberte výlet do přírody, za kulturou nebo sportem a přesvědčte se o tom, že krásu hledejme doma!

 

Připravilo oddělení cestovního ruchu

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 16.11.2010 / 16.11.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém