Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Jana Sůru, zdopravy.cz, 14.2.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den,

měl bych dva dotazy k železniční dopravě.

Ministerstvo dopravy informovalo při poslední návštěvě ministra dopravy v Sasku o plánu na železniční propojení Rumburku a Varnsdorfu novostavbou tratě přes Seifhennersdorf. Podle sdělení MD jde o aktivitu Ústeckého kraje. Můžete prosím popsat, co si od této tratě slibujete, kudy přesně by měla vést, jaké jsou odhady na její vybudování a jak daleko jste případně v jednání se saskou stranou o jejím vybudování?

Druhá dotaz se týká přímého zadání na provozování linek železniční dopravy. V jaké fázi jsou zatím jednání s ČD a Die Länderbahn o smlouvě na další provozní soubory? Schválila již rada záměr uzavřít smlouvu s těmito dopravci?


Odpověď:

Dobrý den,

Vybudování nové trati jako spojení mezi Seifhennersdorfem a Rumburkem je záměrem Ústeckého kraje a dopravního svazu ZVON. Po realizaci by se propojila celá osa z Liberce přes Žitavu a Varnsdorf do Rumburku a Bad Schandau. Ústecký kraj si je vědom toho, že proces plánování může být poměrně dlouhý, protože pokud nebude tento záměr součástí spolkového německého plánu, nebude z německé strany realizován. Plán lze inovovat a doplňovat pouze v přesně daných časových intervalech, teď je určitě několik let čas. Jednání nad záměrem ovšem probíhají, letos na jaře to bude se zástupci ZVONu, nedávno se to řešilo se SŽDC. Nyní je zásadní tlak Saska. Přikládám prezentaci, ve které je předpokládaná trasa zakreslena, najdete tam také další doplňující informace.

Co se týká uzavírání nových smluv, probíhají jednání nad doladěním detailů, rada kraje by o nich měla rozhodovat v březnu.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Fraňková

Kancelář hejtmana

tisková mluvčí pro oblast dopravy

Krajský úřad Ústeckého kraje

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 788

e-mail: frankova.m@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 18.2.2019 / 18.2.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém