Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí a zemědělství > Žádosti o stanovisko krajského úřadu k dotaci (SFŽP ČR, MŽP, MZe,OPŽP, ROP, EHP, OPD, CÍL3)

 

Životní prostřední a zemědělství

 
 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 195 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 8  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
6.4.2017Setkání ekologických center v Ústeckém kraji
V úterý 28. března uspořádal Odbor životního prostředí a zemědělství Ústeckého kraje druhé setkání zástupců ekologických center a dalších organizací vykonávajících činnost související s EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) s místem působnosti v Ústeckém kraji.
Mgr. Markéta Flochová
4.4.2017Šesté setkání koordinátorů environmentální výchovy Ústeckého kraje
Ve středu 22. března se v prostorách konferenčního sálu Krajského úřadu Ústeckého kraje konal již 6. ročník Setkání koordinátorů environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO).
Mgr. Markéta Flochová
14.12.2016Vláda schválila čtyři miliardy na revitalizaci Krušných hor
Program „Revitalizace Krušných hor“ schválila v závěru listopadu na svém zasedání vláda České republiky. S podporou Ústeckého a Karlovarského kraje jej inicioval Úřad zmocněnce vlády a zpracovalo Ministerstvo zemědělství spolu s Ministerstvem životního prostředí. Do konce roku 2030 tak bude do oblastí severozápadního pohoří investována částka 4,1 miliardy korun.
Ing. Lucie Dosedělová
12.12.2016Setkání zemědělců Mostecka a Teplicka
Ve středu 7. prosince se konalo v Mostě – Velebudicích předvánoční setkání zemědělců s představiteli státní správy a rezortních organizací. Pozvání přijala také radní Ústeckého kraje pro zemědělství a životní prostředí paní Jitka Sachetová.
Mgr. Markéta Flochová
21.10.2016Ústecký kraj hostil konferenci Venkov 2016
Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.
Mgr. Markéta Flochová
15.10.2016Krajské kolo Ekologické olympiády probíhá o víkendu v Kadani
V pátek 14. října odpoledne bylo na gymnáziu v Kadani zahájeno krajské kolo 22. ročníku Ekologické olympiády, tradiční přírodovědné soutěže Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) pro středoškoláky. Tématem jsou tentokrát biokoridory a biobariéry. Za pořadatelskou základní organizaci ČSOP Tilia přivítal koordinátor krajského kola Jan Eichler při zahájení soutěže hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.9.2016Konference představila témata pro rozvoj ekologické výchovy a udržitelného rozvoje v kraji
Zhruba 100 účastníků z řad školních koordinátorů EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) a zástupců neziskových organizací se sešlo na Krajské konferenci EVVO v Ústeckém kraji 2016. Konference proběhla ve dvou celcích – dopolední a odpolední blok a přinesla řadu přínosných témat v rámci rozvoje ekovýchovy v našem kraji.
Mgr. Markéta Flochová
28.6.2016FOTOGALERIE: Druhé nejmenší město v republice obhájilo vítězství ve Skleněné popelnici
Zámeček Větruše vytvořil kulisy slavnostnímu vyhlášení výsledků tradiční soutěže Skleněná popelnice za rok 2015. V třídění odpadů se šampionkou mezi obcemi stala Doubice, mezi městy pak byla nejlepší Loučná pod Klínovcem. Ta je se svými 124 obyvateli druhým nejmenším městem v České republice. Soutěž obcí v třídění odpadů každoročně vyhlašuje Ústecký kraj a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s.
Ing. Lucie Dosedělová
2.5.2016V Jimlíně ocenili nejlepší rybářské recepty
Přesně 58 receptů poslaly děti z celého Ústeckého kraje do soutěže o nejlepší rybí pokrm. Porota nakonec všechny ochutnala, vyhodnotila a vy je nyní najdete ve speciální rybí kuchařce. Tu o víkendu děti společně s náměstkyní hejtmana Ústeckého kraje Janou Vaňhovou a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monikou Zeman pokřtily na zámku Nový hrad v Jimlíně. Spolu s prvním náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem a předsedou Českého rybářského svazu Milošem Urychem pak předali všem tvůrcům receptů věcné ceny.
Ing. Lucie Dosedělová
1.4.2016Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Ústeckém kraji už skončil
Přesně 1 557 žádostí dorazilo na podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje. Zaměstnanci úřadu nyní všechny došlé žádosti kontrolují a v nejbližších dnech budeme znát přesný počet žádostí, které je možné podpořit. Celkem je pro Ústecký kraj na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva alokováno 162 milionů korun. Již v tuto chvíli víme, že objem došlých žádostí tuto částku převyšuje.
Ing. Lucie Dosedělová
5.2.2016Setkání ekologických center v Ústeckém kraji
Dne 3. února 2016 uspořádal odbor životního prostředí a zemědělství na Krajském úřadě Ústeckého kraje setkání zástupců ekologických center a dalších organizací vykonávající činnost související s EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) s místem působnosti Ústeckého kraje. Setkání se zúčastnili zástupci z celkem 12 ekologických center.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.1.2016Školení k poskytování příspěvků na hospodaření v lesích
V polovině ledna se uskutečnilo na Krajském úřadě Ústeckého kraje školení pro vlastníky lesů na území Ústeckého kraje, k podávání žádostí o poskytnutí příspěvků na hospodaření v lesích v rámci Programu pro poskytování příspěvků na hospodaření v lesích Ústeckého kraje na období 2014 až 2020 (dále jen „Program“), a k podávání žádostí o příspěvky podle nařízení vlády č. 30/2014 Sb.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.11.2015Setkání potravinářů s vedením Ústeckého kraje
V budově krajského úřadu proběhlo setkání vedení Ústeckého kraje s potravináři, zpracovateli a zemědělci pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Cílem setkání bylo jak objasnění požadavků označování potravin, hygienických požadavků na výrobu, tak seznámení s činností Okresní agrární komory Most. Setkání zahájil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Markéta Flochová
8.11.2015Odvolání smogové situace
Smogová situace vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10 byla pro území Ústeckého kraje ODVOLÁNA. Smogová situace skončila 8. 11. 2015 v 6:20 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015Vyhlášení smogové situace z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10
Na některých stanicích reprezentativních pro Ústecký kraj překročil 24hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový ve dvou po sobě následujících dnech. Smogová situace nastala v pátek 6. 11. 2015 v 16:43 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015Odvolání smogové situace
SMOGOVÁ SITUACE vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací oxidu siřičitého byla pro území Ústeckého kraje ODVOLÁNA. Smogová situace skončila 6. 11. 2015 v 4:26 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2015Vyhlášení smogové situace z důvodu vysokých koncentrací oxidu siřičitého
Na některých stanicích reprezentativních pro Ústecký kraj došlo ve třech po sobě následujících hodinách k překročení informativní prahové hodnoty - hodinové koncentrace oxidu siřičitého SO2 250 mikrogramů na metr krychlový. Smogová situace nastala 5. 11. 2015 v 14:23 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.10.2015Mistrovství České republiky v orbě bude příští rok v Peruci
Přinášíme níže fotografii s komentářem ze symbolického předání standardy v Dolním Újezdě, kde se v Pardubickém kraji konalo letošní republikové mistrovství v orbě. V roce 2016 bude Ústecký kraj pořadatelem Mistrovství České republiky v orbě, půjde již o 43. ročník. Za podpory Ústeckého kraje se v příštím roce společně se Společností pro orbu bude v Peruci konat tento republikový šampionát.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2015Konference o rozvoji ekologické výchovy a udržitelného rozvoje v Ústeckém kraji
V září uspořádal Ústecký kraj akci pod názvem „Krajská konference EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) v Ústeckém kraji 2015“, která byla určena zejména koordinátorům EVVO pracujících na školách a školských zařízení Ústeckého kraje a dále zástupcům neziskových organizací působících v oblasti ekologické výchovy na území kraje. Konference proběhla ve dvou celcích – dopolední a odpolední blok, za účasti zhruba 100 účastníků sestávajících se ze školních koordinátorů a zástupců neziskových organizací.
Mgr. Markéta Flochová
7.8.2015Vyhlášení smogové situace
Pro území Ústeckého kraje byla Českým hydrometeorologickým ústavem dne 6.8.2015 v 18:42 hod vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu. Na některých stanicích reprezentativních pro uvedené území došlo u troposférického ozonu k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů/m3. Překročení informativní prahové hodnoty a trvání smogové situace se předpokládá rovněž dnes.
Ing. Lucie Dosedělová
4.7.2015Ozon překročil prahovou hodnotu, je vyhlášena smogová situace
Pro území Ústeckého kraje byla Českým hydrometeorologickým ústavem dne 4. 7. 2015 v 16:07 hodin vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu. Na některých stanicích reprezentativních pro uvedené území došlo u troposférického ozonu k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů/m3. Pokles koncentrace troposférického ozonu pod informativní prahovou hodnotu 180 mikrogramů/m3 se předpokládá nejpozději dnes ve 21 hodin. Překročení informativní prahové hodnoty a trvání smogové situace se předpokládá rovněž zítra, tj. v neděli 5. 7. 2015. Čtěte informace pro veřejnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2015Poškození smrku pichlavého v Ústeckém kraji
Na území Ústeckého kraje (převážně v intravilánech měst Most, Litvínov, Ústí nad Labem, Lovosice a dalších), se od začátku května 2015 vyskytuje silné napadení asimilačních orgánů (jehlic) smrku pichlavého (picea pungens). Toto „kalamitní“ poškození je způsobeno mšicí smrkovou (Elatobium abietinum), podpořené dalšími negativními faktory přítomnými na daném stanovišti (např. nedostačující vodní režim na stanovišti, mírná zima).
Mgr. Markéta Flochová
8.4.2015V Drážďanech se jednalo o jelení zvěři Krušných hor
V minulém týdnu se zúčastnili Arno Fišera, krajský radní pro oblast životního prostředí, Monika Zeman, zástupkyně ředitele KÚÚK pro výkon přenesené působnosti, a Jakub Skoupý z odboru životního prostředí a zemědělství přeshraničního jednání v Drážďanech na Ministerstvu životního prostředí a zemědělství svobodného státu Sasko k problematice Krušných hor.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.3.2015Ústecký kraj se na Pražském hradě představí jako Země znovuzrozená
Desítky let zaznamenává prostřednictvím objektivu fotoaparátu dramatický příběh proměny mostecké krajiny Stanislav Štýs. Teď jeho rozsáhlá sbírka fotografií dorazí i do Prahy. Výstavu, nad kterou převzal záštitu prezident republiky Miloš Zeman spolu s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, uvidí návštěvníci od dubna do konce června ve Starém královském paláci Pražského hradu.
Ing. Lucie Dosedělová
1.3.2015Pátý ročník Severočeských farmářských trhů byl zahájen
Letos nezvykle brzy, již 27. února 2015, byl zahájen pátý ročník Severočeských farmářských trhů (SFT), které od počátku podporuje Ústecký kraj, a konají se pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka. První letošní trh se uskutečnil před obchodním centrem Olympia v Teplicích, které hostí stánky prodejců SFT již několik let. Trhy otevřel Arno Fišera, krajský radní pro oblast životního prostředí, zemědělství a venkova. Zahajovací trhy se nesly ve stylu zabíjačkových hodů.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 195 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 8  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Životní prostřední a zemědělství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém