Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zlatou stuhu Vesnice roku 2008 v Ústeckém kraji získá Horní Podluží

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Zlatou stuhu Vesnice roku 2008 v Ústeckém kraji získá Horní Podluží
Obec Horní Podluží na Děčínsku bude bojovat v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2008. Obec totiž získala Zlatou stuhu pro vítěze krajského kola této soutěže.
 

 
 

Zlatou stuhu Vesnice roku 2008 v Ústeckém kraji získá Horní Podluží

Obec Horní Podluží na Děčínsku bude bojovat v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2008. Obec totiž získala Zlatou stuhu pro vítěze krajského kola této soutěže.

 

Hodnotitelská komise určila vítěze krajského kola soutěže Vesnice roku 2008 v Ústeckém kraji. Zlatou stuhu získá obec Horní Podluží z Děčínska.

 

Krajská komise hodnotila celkem 19 obcí přihlášených do letošního ročníku soutěže v Ústeckém kraji.

Modrá stuha za společenský život komise bude udělena malebné obci Staňkovice z Litoměřicka. Bílou stuhu za činnost mládeže získá obec Mašťov na Chomutovsku. Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí patří obci Chodouny z Litoměřicka a Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu obdrží obec Veliká Ves z Chomutovska.

Cílem soutěže Vesnice roku 2008 v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova.

Soutěže se mohly účastnit všechny obce vesnického charakteru včetně všech svých místních částí, které mají maximálně 5 250 obyvatel a které mají zpracován vlastní Program obnovy vesnice, podaly řádně vyplněnou přihlášku do soutěže v termínu do 30.4.2008 spolu s dokumentací svých výsledků a uhradily příspěvek na režii soutěže.

 

Komise pracovala ve složení ze zástupců nominovaných vyhlašovateli soutěže, kterými jsou Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Ministerstvo zemědělství ČR a ze zástupců spolupracujících úřadů a organizací, kterými jsou Ministerstvo kultury ČR, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Svaz měst a obcí ČR, Svaz knihovníků a informačních pracovníků a Krajský úřad Ústeckého kraje, který se významně podílí na organizaci krajského kola soutěže. Předsedou komise byl jmenován pan Ing. Václav Bešta, starosta Městyse Brozany nad Ohří, vítězné obce Vesnice roku 2006, místopředsedou komise je pan Václav Tyl, starosta obce Vědomice, vítězné obce Vesnice roku 2007.

 

Kromě Horního Podluží a obcí ověnčených stuhami budou oceněny i další obce. Komise se shodla na udělení diplomu za vzorné vedení kronikyobci Zubrnice z okresu Ústí nad Labem, diplomu za vzorné vedení obecní knihovny obci Vilémov na Chomutovsku. Další dva diplomy dostanou obce z Litoměřicka: diplom za rozvíjení lidových tradic obec Libotenice a diplom za kvalitní květinovou výzdobu v obci tzv. Fulínovu cenu obec Vražkov. Mimořádné ocenění za péči o kulturní dědictví obdrží obec Místo na Chomutovsku.

 

Vítězná obec postupuje do celostátního kola soutěže. Obdrží dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj, která bude v letošním roce ve výši 1 milion Kč. Finanční odměnu formou dotace dostanou i držitelé ostatních stuh. Kromě dotace z MMR dostanou oceněné obce významnou finanční odměnu od Ústeckého kraje.

Ceny budou předány na slavnostním vyhlášení, které se bude konat ve vítězné obci v průběhu prázdnin za účasti čelních představitelů vyhlašovatelů soutěže i kraje. 

 

Přehled výsledků krajského kola soutěže

„Vesnice roku 2008“ v Ústeckém kraji

 

Zlatá stuha - vítěz krajského kola: obec Horní Podluží (okres Děčín)

 

 

Modrá stuha - za společenský život:  obec Staňkovice (okres Litoměřice)

Bílá stuha - za činnost mládeže:  obec Mašťov (okres Chomutov)

Zelená stuha – za péči o zeleň a životní prostředí: obec Chodouny (okres Litoměřice)

Oranžová stuha – za spolupráci obce a zemědělského subjektu: obec Veliká Ves (okres Chomutov).

 

Diplom za vzorné vedení kroniky:  obec Zubrnice (okres Ústí nad Labem)

Diplom za vzorné vedení obecní knihovny:  obec Vilémov (okres Chomutov)

Diplom za rozvíjení lidových tradic:  obec Libotenice (okres Litoměřice)

Diplom za kvalitní květinovou výzdobu  obci (Fulínova cena) :  obec Vražkov (okres Litoměřice)

Mimořádné ocenění za péči o kulturní dědictví  obci Místo (okres Chomutov)

 

Připravilo: Ministerstvo pro místní rozvoj

Odbor strategie a koordinace politik

Oddělení strategie politik

 

Fotografie: Wikipedia, www.luzicke-hory.cz

 

Letecký pohled na Vesnici roku 2008 za Ústecký kraj Horní Podluží
Letecký pohled na Vesnici roku 2008 za Ústecký kraj Horní Podluží

 
Zodpovídá: Mgr. Veronika Kindlová
Vytvořeno / změněno: 11.6.2008 / 11.6.2008 | Zveřejnit od-do: 10.6.2008-8.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém