Orientační nabídka


 

10 let národního parku České Švýcarsko

1
K významnému výročí národních parků na obou stranách česko-německé hranice (10 let NP České Švýcarsko a 20 let NP Sächsische Schweiz) dnes a zítra probíhá mezinárodní konference Českosaské Švýcarsko: čtyři chráněná území – jedna krajina.
 

 
 

Tisková zpráva z 18. března 2010

 

K významnému výročí národních parků na obou stranách česko-německé hranice (10 let NP České Švýcarsko a 20 let NP Sächsische Schweiz) dnes a zítra probíhá mezinárodní konference Českosaské Švýcarsko: čtyři chráněná území – jedna krajina.

Konferenci v reprezentačních prostorách Děčínského zámku zahájil Pavel Benda, ředitel Správy NP České Švýcarsko, který připomněl nejen významnou ochranu přírody na zmíněném území, ale také roli člověka, který zde žije a pracuje. Dále promluvili zástupci německého i českého ministerstva zodpovědného za životní prostředí, primátor Děčína Vladislav Raška a radní Ústeckého kraje Radek Vonka. Ten zde hovořil jako radní kraje, na jehož území se národní park nachází. „Ústecký kraj je na svůj národní park náležitě pyšný a je mu ctí podporovat jak zachování jedinečných přírodních hodnot tohoto území, tak jejich působivou prezentaci. Podpora knihy o Pravčické bráně, pořádání konference o biodiverzitě či prezentace Národního parku České Švýcarsko v Bruselu, Berlíně i Londýně, to jsou jen příklady těsné a velmi pozitivní spolupráce mezi naším krajem a národním parkem,“ připomněl Vonka.

Zmínil i svou roli předsedy obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko. Společnosti, jež jako destinační manažer tohoto regionu podporuje zejména využití rekreační funkce Národního parku, ovšem formou co nejvíce ohleduplnou k přírodnímu prostředí. „Mimořádné ocenění Evropská excelentní destinace 2009, jež byla našemu regionu udělena Evropskou komisí, je potvrzením, že šetrná turistika je v Českém Švýcarsku realizována v nejvyšší kvalitě,“ dodal.

Leitmotivem konference je především ochrana přírody, rekapitulace toho, co se povedlo i nové výzvy k zlepšování. Program se odehraje ve čtyřech blocích: Českosaské Švýcarsko jako společné dědictví, Českosaské Švýcarsko jako objekt zájmu ochrany přírody, Českosaské Švýcarsko jako prostor pro člověka a Národní parky jako součást širšího regionu. V každém z bloků pohovoří odborníci z obou stran hranice. Celé setkání bude zakončeno zítřejší exkurzí účastníků po národním parku.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
Radek Vonka při zahájení konference

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 18.3.2010 / 18.3.2010 | Účinnost do: 30.4.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém