20 let spolu – výchova bez násilí na dětech

001
Programy zaměřené na výchovu bez násilí na dětech jsou již 20 let spojujícím článkem česko – německo – polského přátelství. Zemský svaz na ochranu dětí v Sasku, Výbor na ochranu práv dětí v polské Jelení Hoře a Dobrovolnické centrum se svými sociálně preventivními programy v Ústí nad Labem se každoročně setkávají a vyměňují své znalosti a dovednosti v oblasti práce s dětmi, rodinami a mládeží.
Tisková zpráva z 11. července 2012

Letošní 3. setkání proběhlo tento týden v Ústí nad Labem.

Mezi hlavní témata jednání patřily:

1. Příprava příspěvků pro 20. jubilejní mezinárodní výroční pracovní konferenci – tentokrát je hostitelem česká strana ve dnech 8. - 9. listopadu 2012 v Ústí nad Labem.
  2. Workshop ke Kurzu Silní rodiče – Silné děti® - v listopadu přijede finská autorka žijící v Německu Paula Honkanen – Schoberth a představí nové formy práce s rodinami Deutscher Kinderschutzbund Bundesverband e.V.
  3. Workshop Dobrovolnictví mladých lidí a pro mladé lidi – různé formy dobrovolnictví pro mladé do 26 let.
  4. Kronika 20leté spolupráce – díky obětavosti Dr. phil. Heinze Zschacheho, jediného činného pamětníka všech 20 let existence partnerství, vzniká unikátní Kronika s popisem úspěchů i nezdarů při rozvíjení spolupráce a realizace řady projektů.

Spolupráce v roce 2012 a především vznik kroniky a listopadová konference jsou financovány v rámci fondu malých projektů Euroregionu ELBE/LABE; Česko-německým fondem budoucnosti a za přispění Ministerstva zahraničních věcí ČR a Města Ústí nad Labem.

Bližší informace poskytne: Mgr. Lenka Černá, ředitelka a vedoucí služeb DC

Tel.: 606 512 905, lenka@dcul.cz nebo www.dcul.cz