Vážení novináři,

srdečně Vás  zveme na konferenci k problematice pořádání regioálních trhů jako protipólu k velkým obchodním řetězcům v Evropě, která se koná dne 21.6.2013 od 8,30 hodin na Krajském úřadě budova A - Konferenční sál 2. patro,

Od 11 hod bude zahájen kulatý stůl s politiky, kteří reprezentují partnerské státy.

·         Carla Rey, Benátky, Náměstek primátora pro obchod - Itálie

·         Stanislav Rybák, Ústí nad L, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje - ČR

·         Giuliana Tedesco, Turín, Náměstek primátora pro obchod - Itálie

·         Michal Feik, Bratislava, Poradce primátora Bratislava - Slovensko

·         Katarzyna Gadek,  Krakow, Zástupce ředitele odboru informace, cestovního ruchu a propagace města Krakow - Polsko

Následně od 12,00 hod bude prostor pro vaše otázky, případně rozhovory z těmito zástupci evropských států. Tlumočení je zajištěno.

Projekt CENTRÁLNÍ TRHY se snaží vypracovat strategie a opatření pro znovuobjevení trhů jako motoru rozvoje městských čtvrtí a jako protipól velkým obchodním řetězcům. Obecným cílem je skutečně zlepšit konkurenceschopnost a atraktivitu 8 cílových měst/regionů vypracováním nových a inovativních strategií revitalizace trhů a posílit a vyvážit tak vztah mezi městem/regiony a trhy. Partnerství, které tvoří vyvážená kombinace veřejných a soukromých institucí, jež zaměřují svá opatření na místní a regionální úroveň, bude mít prospěch z know-how všech účastníků. Specifickými cíli budou zhodnocení, posílení a integrace trhů v centrálních a okrajových územích projektových partnerů prostřednictvím zvyšování znalostí, experimentování s inovativními akcemi a určování efektivních strategií vyplývajících z nadnárodní spolupráce.

Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 18.6.2013 / 18.6.2013