Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

21.8.2008 - Vzpomínkové akce ke 40. výročí srpnových událostí roku 1968

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
 

 
 

 

 

Vážení kolegové,

 

dovolujeme si vás pozvat na promítání unikátních dosud neuveřejněných záběrů ze srpnových dní roku 1968 z Ústí nad Labem, které se uskuteční již zítra 21.8.2008 od 16.00 hod v Experimentálním prostoru Mumie (bývalý Biograf u Libušky- ul. Velká Hradební 50, Ústí nad Labem – naproti vchodu do budovy KÚ).

Tato akce, pořádaná ke 40. výročí srpnových událostí, je určena široké veřejnosti. Vstup na ní je volný a pro příchozí je připraveno malé občerstvení. Po promítání bude následovat prostor  pro debatu. Pro účastníky jsme připravili i dobové tiskoviny a další materiály.

Akci připravujeme mimo jiné i ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem, které pro  návštěvníky přichystalo výstavu dobových fotografii se svých sbírek. Panely s fotografiemi budou umístěny před budovou A Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Na srpnové události přijde zavzpomínat i hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc a historik, vědecký tajemník Muzea města Ústí nad Labem Václav Houfek.

 

Před promítáním (v 15 hodin) položí hejtman u Pomníku obětem komunismu v Městských sadech v Ústí nad Labem symbolickou kytici za ty, kterým zničila život právě normalizace.

 

Vzpomínkovou akci k tomuto výročí připravilo i město Krásná Lípa. Od 21.30 hodin zde bude Kinematograf bratří Čadíků na náměstí promítat film Pelíšky. Promítání bude od 20.00 hodin předcházet vystoupení zpěvačky Petry Černocké. Pozvání na akci přijal i zástupce a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka.

 

Na obě akce jste srdečně zváni!

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 20.8.2008 / 20.8.2008 | Zveřejnit od-do: 20.8.2008-21.8.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém