Orientační nabídka


 

28. Sportovní hry seniorů: Zlato vybojoval Klub seniorů z Horního Jiřetína

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
foto
V Litvínově na atletickém stadionu vzplál 21. května olympijský oheň při zahájení sportovních her seniorů. Sjela se řada seniorských klubů z celého Ústeckého kraje. Letos soutěžilo 32 týmů. Hry se konaly za podpory kraje a pořádala je Krajská rada svazu důchodců ČR.
Tisková zpráva 22.května 2015
 

 
 

 

„Přeji vám hodně sportovního elánu a pěkného počasí. Na tomto místě můžeme vidět, že sport se dá dělat v každém věku a já jsem rád, že se Ústecký kraj může na takovýchto akcích podílet a podporovat je,“  zahájil hry hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Po úvodní rozcvičce téměř 500 seniorských sportovců soutěžilo v disciplínách jako je střelba míčkem na hokejovou branku, převoz břemene na kolečku, běh s míčkem na raketě, hod kroužkem na kužel a dalších.

Vítězem a držitelem poháru se po soutěžním klání stal Klub seniorů z Horního Jiřetína, druhé místo obsadil Litvínov-Hamr a třetí Meziboří. Soutěžící obdrželi medaile, diplomy a další věcné ceny. Překvapením byly dárkové poukazy na pobyt v hotelu MAS v Sezimově Ústí, které obdrželo vítězné družstvo.

Sportovní odhodlání provázela dobrá nálada a účast byla vskutku hojná. Největší vzdálenost urazil klub ze Šluknovského výběžku přijel až z Varnsdorfu. Nejstarším účastníkem byl  94-letý Jan Urban (*1921) a účastnicí o pět let mladší Anna Filepková (*1926).  

Akce se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, krajský radní Martin Klika, náměstkyně Mostu Markéta Stará, místostarosta Horního Jiřetína Branko Glavica, starostka Lomu Kateřina Schwarzová, starosta obce Braňany Petr Škanta, starostka Litvínova Kamila Bláhová i místostarostka Erika Sedláčková, Alois Malý, místopředseda Rady seniorů ČR a předseda Rady seniorů Ústeckého kraje a další.

http://u-tv.geniusmediatv.cz/aktuality/sportovni-hry-senioru.html

 

foto
Nástup soutěžících

foto

foto
Zahájení 28. Sportovních her seniorů

foto

foto
Hejman Oldřich Bubeníček promluvil při zahájení

foto
Čtyřicet spravedlivých rozhodčích

foto

foto
Úvodní rozcvička

foto

foto
Jedna ze soutěžních disciplín

foto

foto


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 22.5.2015 / 22.5.2015 | Zveřejnit od-do: 22.5.2015-22.6.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém