28. Sportovní hry seniorů: Zlato vybojoval Klub seniorů z Horního Jiřetína

foto
V Litvínově na atletickém stadionu vzplál 21. května olympijský oheň při zahájení sportovních her seniorů. Sjela se řada seniorských klubů z celého Ústeckého kraje. Letos soutěžilo 32 týmů. Hry se konaly za podpory kraje a pořádala je Krajská rada svazu důchodců ČR.
Tisková zpráva 22.května 2015

„Přeji vám hodně sportovního elánu a pěkného počasí. Na tomto místě můžeme vidět, že sport se dá dělat v každém věku a já jsem rád, že se Ústecký kraj může na takovýchto akcích podílet a podporovat je,“  zahájil hry hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Po úvodní rozcvičce téměř 500 seniorských sportovců soutěžilo v disciplínách jako je střelba míčkem na hokejovou branku, převoz břemene na kolečku, běh s míčkem na raketě, hod kroužkem na kužel a dalších.

Vítězem a držitelem poháru se po soutěžním klání stal Klub seniorů z Horního Jiřetína, druhé místo obsadil Litvínov-Hamr a třetí Meziboří. Soutěžící obdrželi medaile, diplomy a další věcné ceny. Překvapením byly dárkové poukazy na pobyt v hotelu MAS v Sezimově Ústí, které obdrželo vítězné družstvo.

Sportovní odhodlání provázela dobrá nálada a účast byla vskutku hojná. Největší vzdálenost urazil klub ze Šluknovského výběžku přijel až z Varnsdorfu. Nejstarším účastníkem byl  94-letý Jan Urban (*1921) a účastnicí o pět let mladší Anna Filepková (*1926).

Akce se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, krajský radní Martin Klika, náměstkyně Mostu Markéta Stará, místostarosta Horního Jiřetína Branko Glavica, starostka Lomu Kateřina Schwarzová, starosta obce Braňany Petr Škanta, starostka Litvínova Kamila Bláhová i místostarostka Erika Sedláčková, Alois Malý, místopředseda Rady seniorů ČR a předseda Rady seniorů Ústeckého kraje a další.

Nástup soutěžících

Zahájení 28. Sportovních her seniorů

Hejman Oldřich Bubeníček promluvil při zahájení

Čtyřicet spravedlivých rozhodčích