Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Pozvánky

 
 

 
 

Vážení novináři,

Jste srdečně zváni na devátý ročník dopravně preventivní akce Den pro kamiony.

Ta proběhne v pátek 30. srpna 2019 v čase 9 – 15 hodin na odpočívce u benzínové stanice MOL na 78. kilometru dálnice D8 ve směru na státní hranici s Německem.

Akce se zaměřuje na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování povinností vyplývajících pro řidiče z mezinárodních dohod (Nařízení Rady ES č. 561/2006 a Nařízení EU č. 165/2014) a dodržování povinností při přepravě nebezpečných nákladů (ADR).

 

Vybraní řidiči nejen kamionové a autobusové dopravy budou mít možnost vyzkoušet si otočný simulátor a simulátor nárazu kamionu, který je opět po roce v České republice a byl poskytnut německým DVR – German Road Safety Council, dále brýle simulující požití alkoholu nebo návykových látek a únavu, proběhne preventivní kontrola stavu a vybavenosti autolékárniček, řidiči i celá posádka si budou moci vyzkoušet poskytnutí první pomoci. 

 

Organizátorem akce je Krajské ředitelství POLICIE ČR Ústeckého kraje, dálniční oddělení Řehlovice, ve spolupráci s odborem dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 22.8.2019 / 22.8.2019

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Pozvánky
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém