Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje

4. setkání , 3. seminář pracovní skupiny a 2. řídící výbor projektu TAB

Ve dnech 20. – 21. 3. 2013 se v Ústí nad Labem konalo 4.setkání partnerů projektu TAB, 3. seminář pracovní skupiny a 2. jednání řídícího výboru tohoto mezinárodního projektu Setkání tentokrát organizoval Ústecký kraj, jako partner projektu. Jednání se uskutečnilo v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje, budově C.

V úvodu Ing. Veronika Miláčková, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství přivítala všechny partnery a popřála jim úspěšné jednání. První den byl čistě pracovní. Dopoledne byly jednotlivými partnery představeny všechny dosavadní výstupy v rámci jednotlivých pracovních balíčků – Analýza zranitelnosti, SWOT analýza a návrhy adaptačních akčních plánů. Poté vedoucí jednotlivých pracovních balíčků vyhodnotili práci všech projektových partnerů a předložili srovnávací analýzy za všechny lokality projektu – tj. za města Sosnowiec v Polsku , Varpalóta v Maďarsku, Velenje ve Slovinsku, Ústecký kraj a regionu Piedmont z Itálie. Odpoledne program pokračoval praktickým cvičením, během kterého měli určené skupiny namodelovat logický rámec vybraného stěžejního problému související s kvalitou ovzduší v daných lokalitách projektových partnerů. Cílem bylo prakticky předvést práci se stakeholdery jak definovat problém i aktivity, které povedou k jeho řešení.

Druhý den pokračoval dle daného programového harmonogramu. Dopoledne došlo k vyhodnocení současného stavu realizace projektu a naplánování dalších aktivit tak, aby došlo k plnění cílů projektu. Následně se konal 2. řídící výbor projektu TAB, kde členové výboru zhodnotili současnou implementaci projektu, diskutovali o finančních a institucionálních změnách v rámci projektu atd.

Po obědě účastníci setkání navštívili Český hydrometeorologický ústav v Ústí nad Labem - Kočkov. Odborníci z odboru ovzduší seznámili projektové partnery se  sítí měřících stanic na území našeho kraje, předvedli databázi měřených znečišťujících látek, laboratoř a další.

Nejbližší další setkání projektových partnerů je naplánováno na 23. – 24. 4. 2013 v polském Krakově. Polští partneři ostatním projektovým partnerům představí benchmarkingovou lokalitu, tzv. „lokalitu dobré praxe“.

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rozvoj kraje - 2014 > Projekty > TAB > 4. setkání , 3. seminář pracovní skupiny a 2. řídící výbor projektu TAB

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Tematická nabídka: Rozvoj kraje