Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Cyklostezky > Cyklostezka Labe

 

4K Karta – vyzkoušejte novinku Dolního Poohří pro sezonu 2013

 
001
3k karta byla společný produkt měst Kadaň a Klášterec nad Ohří. Destinační agentura Dolní Poohří ho letos převzala a provedla několik změn. Tou první je přejmenování na 4K kartu. Číslice 4 totiž znamená počet kamenů v logu projektu Brána do Čech, který dal základ ke vzniku oblasti Dolní Poohří.
Tisková zpráva ze dne 11. června 2013
 

 
 

Další změnou je nový systém, který využívá IT technologií. „Naší snahou byla jednoduchá dostupnost karty a její pořízení. Návštěvník tedy zašle SMS zprávu ve tvaru DADP na číslo 90206 a následně obdrží unikátní kód. Ten nahlásí při platbě za kartu a při každém vstupu do daného zařízení získá bezplatný vstup do zhruba 30 turistických atraktivit a služeb v oblasti Dolního Poohří a Krušnohoří," vysvětluje  ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Jedná se například o Podkrušnohorský zoopark v Chomutově, Chrám chmele a piva v Žatci, Zámek Klášterec nad Ohří, Červený hrádek v Jirkově, Nový Hrad Jimlín, Městskou věž v Žatci, Kadani a Jirkově, Městské sklepy v Jirkově, Městské muzeum v Kadani a další, jejichž přehled naleznete na www.4kkarta.cz.

Třetí novinkou 4k karty je pouze její jeden typ, a to 3denní, tedy 1. den dle aktivace a následně 2. a 3. den 24 hodin s cenovým rozpětím 190Kč/1 dítě, 290Kč/1 dospělý a  590Kč/ rodinná (2 dospělí + 2 děti do 15 let). Nejde tedy o klasickou papírovou kartu, ale jedná se spíše o virtuální kartu, která je první svého druhu v České republice.

„Věříme, že návštěvníci budou spokojeni s tímto systémem. Pokud se osvědčí, tak bychom jej rádi rozšířili v příštím roce i do dalších oblastí Ústeckého kraje a případně ji propojili se saskou ErzgebirgsCard,“ prozrazuje ředitelka.

Pořízení systému a prezentace 4K karty je podpořeno z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje - Fond malých projektů Cíle3/Ziel3 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Krušnohoří v rámci projektu „Historická místa a města Euroregionu Krušnohoří – Dolní Poohří a Saigerhütte Olbernhau“ č. 0636.02/190213/1/06.

Zdroj:
Libuše Novotná Pokorná
ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří
mobil: 731 086 714
e-mail: info@dolnipoohri.eu
www.dolnipoohri.eu
www.branadocech.cz

01

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 11.6.2013 / 11.6.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém