60 let Střední odborné školy v Lounech

001
O víkendu oslavila Střední odborná škola v Lounech 60 let od svého založení. Od vzniku školy ji absolvovalo celkem 14 067 žáků, ať s výučním listem nebo maturitním vysvědčením. Oslavy škola připravila s podporou Ústeckého kraje a zahájil je člen Rady Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport Petr Jakubec.
Tisková zpráva z 26. června 2012

Dalšími významnými hosty byli krajský zastupitel Stanislav Rybák a místostarostka města Louny Edita Hořejší, členka školské rady SOŠ, Louny. Za sponzory přijal pozvání člen dozorčí rady významného partnera školy - společnosti Legios a.s.- Miroslav Lenkvík.

V programu vystoupil lounský pěvecký sbor Kvítek, Big Band teplické konzervatoře a Funny Orchestra Jaroslava Kleina. Ve dvoře školy vládla od samého rána pohodová atmosféra, kterou umocňovalo nádherné počasí. Kdo měl naopak již slunce dost, mohl pro ochlazení využít vyzdobenou budovu školy.

Na chodbách byly k vidění starší tabla s fotografiemi absolventů, panely dokumentující život a vývoj školy, strojírenské modely, práce žákyň z oboru Krejčí atd. Ve třídách byly ke zhlédnutí videa a prezentace, kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet testy z jazykových znalostí nebo matematiky. V provozu bylo také CNC obráběcí centrum, včetně strojírenského 3D modelování. Absolventi školy přijeli z různých koutů republiky, ale shodně a s entuziasmem mluvili o pokroku, který ve škole zaregistrovali. Oslavy se vydařily a co jiného si přát, než aby budoucnost bohatou tradici školy stále prohlubovala a rozvíjela.

01
Zleva: řed.školy Simona Vágnerová, místostarostka Loun Edita Hořejší, radní ÚK Petr Jakubec, zastupitel ÚK Stanislav Rybák, člen dozorčí rady společnosti Legios a.s. Miroslav Lenkvík

01

Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá