Orientační nabídka


 

Advent zahájila pomoc varhanám v ústeckém kostele

1
Světlo svíce na adventním věnci, vůně kadidla a ušlechtilé i radostné tóny vánoční hudby vytvářely neopakovatelnou, přátelskou i rozjímavou atmosféru během Slavnostního adventního koncertu, který v ústeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie odstartoval jedno z nejkrásnějších období v roce – advent. Koncert proběhl pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a litoměřického biskupa Jana Baxanta.
Tisková zpráva ze dne 1. prosince 2014
 

 
 

Kromě uvedení do té pravé předvánoční nálady měl koncert i charitativní rozměr. Z každé prodané vstupenky putovalo 80 Kč do sbírky na opravu historických varhan v tomto kostele. „Díky koncertu se podařilo vybrat 24 tisíc korun, které pomohou dobré věci. Kdy jindy než právě před Vánocemi by lidé měli být štědří a otevření i jiným hodnotám než jen shánění dárků. Nám všem se tu společně podařilo vytvořit krásný podvečer s příjemnou atmosférou, dobrý pocit z pomoci kostelu je už jen třešinkou na dortu,“ řekl při předání výtěžku arciděkanovi Šimáčkovi hejtman Bubeníček.

 Večerem provázel herec Jan Šťastný, do nálady všechny uvedl Ústecký dětský sbor, o zážitek se výběrem klasických i moderních melodií postaralo smyčcové kvarteto Antic a v závěru soubor Linha Singers zahrál a zapíval klasické kantorské pastorely. Koncert si nenechala ujít ani radní pro kulturu Jitka Sachetová, předseda výboru Pavel Vodseďálek a primátor města Ústí nad Labem Josef Zikmund. První adventní neděle tak úspěšně odstartovala předvánoční čas v Ústeckém kraji.

1
První svíci na adventním věnci zapálil herec a moderátor Jan Šťastný

2
Hejtman Oldřich Bubeníček předal arciděkanovi Šimáčkovi šek s výtěžkem sbírky

3
Smyčcový soubor Antic

4
Závěr koncertu patřil Linha Singers

5
Záštitu nad koncertem kromě hejtmana převzal i biskup Jan Baxant (první zleva), vedle něj primátor města Ústí nad Labem Josef Zikmund


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 1.12.2014 / 1.12.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém