Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Adventní koncert Ústeckého kraje zažijí Teplice

 
Adventní koncert
Počtvrté pořádá Ústecký kraj v předvečer první adventní neděle koncert ve spolupráci s teplickým spolkem Trautzlova umělecká společnost. Po Oseku, Litoměřicích a Děčínu letos hudba potěší posluchače, kteří dorazí do Teplic. Koncert, při němž se představí domácí soubor Collegium hortense, sbor SMoG z Mostu, trubači z Hudby Hradní stráže a Policie ČR, a který korunuje svým zpěvem sopranistka Miroslava Časarová, se uskuteční v teplickém děkanském kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v sobotu 30. listopadu v 17 hodin.
Tisková zpráva ze dne 26. listopadu 2019
 

 
 

Koncertu se mimo dalších vzácných hostí zúčastní rovněž hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.

Na letošním Adventním koncertu Ústeckého kraje zazní skladby, se kterými uvedené soubory reprezentovaly Českou republiku v Římě na národní pouti konané u příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České. Autorem tohoto „římského“ repertoáru, který ve Věčném městě vzbudil veliký ohlas, je teplický skladatel a současně dirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR plk. Jan Zástěra. „Srdečně zvu všechny milovníky dobré hudby k návštěvě Teplic, kde společně navodíme adventním koncertem předvánoční atmosféru,“ těší se na koncert hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Ústecký kraj navazuje na úspěšnou spolupráci s Trautzlovou uměleckou společností, která kromě adventních koncertů přinesla i další plody. Mezi těmi nejvýznamnějšími je např. uvedení rozsáhlého oratoria Korunovace českých králů, které vzniklo v r. 2016 u příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV., nebo uvedení cyklu kantát o českých světcích České nebe v loňském roce v Mostě. Pod oběma projekty je rovněž autorsky podepsán skladatel Jan Zástěra.

Těšíme se na Vás v sobotu 30. listopadu od 17 hodin v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích. Generálním partnerem akce je Česká spořitelna. Vstup je volný.

01
Dirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR plk. Jan Zástěra

02

 

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 26.11.2019 / 26.11.2019 | Zveřejnit od: 26.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém