Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Akce z programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje se blíží. O vstupenky na Czech Truck Prix je zájem

 
Czech Truck Prix
Vzhledem k vládním opatřením proti šíření epidemie koronaviru a nemoci COVID-19 museli organizátoři závodního víkendu evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix na mosteckém autodromu omezit počet diváků. Nejnavštěvovanější akce kalendáře autodromu a zároveň akce patřící do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje každoročně přiláká pod Hněvín desetitisíce fanoušků. Letos bude mít komornější atmosféru.
Tisková zpráva ze dne 23. července 2020
 

 
 

Uskuteční se od 28. do 30. srpna a vzhledem ke zrušení dvou úvodních závodních víkendů převezme úlohu zahajovacího podniku letošní zkrácené sezóny. Více informací a možnost zakoupit vstupenky https://www.autodrom-most.cz/cz/czech-truck-prix-3/

Diváci budou v areálu autodromu rozděleni do pěti sekcí od A do E s kapacitou 1 000 lidí pro každý ze tří dní. „Vstupenky prodáváme na e-shopu našeho webu, kde si každý může vybrat den i sektor, přičemž páteční program, který je vymezený tréninkům bez závodů, je za polovinu. Jakmile se naplní kapacita sektoru, budou k dispozici už jen ty s volnými místy. O vstupenky je zájem. Ten největší pak podle očekávání o sektor E, tedy o prostor nad šikanou po cílové rovince,“ vysvětlila obchodní a marketingová manažerka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Lidé nebudou moci sektor během dne opustit, zamezený je také přístup do paddocku. „V každém sektoru zajistíme potřebné zázemí, tedy občerstvení a toalety. Chápeme, že omezení nejsou pro diváky příjemná. Nicméně chceme jim umožnit být u toho, jinak to bohužel nejde. Na drtivou většinu závodů, které se po koronaviru odjely, neměli diváci přístup vůbec,“ vysvětlila Svobodová.

Seriál mistrovství Evropy v závodech tahačů by měl být letos jen šestidílný. Oproti původním plánům se kvůli epidemii koronaviru neuskuteční závody na Nürburgringu v Německu a na Slovakia Ringu. Czech Truck Prix na konci srpna tak bude první akcí sezony. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, následuje belgický Zolder (12. a 13. září), španělská Jarama (26. a 27. září), Hungaroring v Maďarsku (17. a 18. října), proslulý okruh Le Mans ve Francii (7. a 8. listopadu) a italské Misano (14. a 15. listopadu).
 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 23.7.2020 / 23.7.2020 | Zveřejnit od: 23.7.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém