Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 202 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 9  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
17.2.2021Doprava Ústeckého kraje: Z naší „zelené“ první linie
Když se v dnešní době řekne první linie, většině lidí se vybaví lékaři, sestry, záchranáři, hasiči či policisté. Za jejich činnost jim patří obrovský dík, ale Doprava Ústeckého kraje má také svoji první linii. Jsou to řidiči, průvodčí i strojvedoucí, kteří i v době pandemie den co den nastupují do své služby lidem. A my vám tyto zaměstnance chceme představit. Jako prvního jsme vyzpovídali řidiče „zeleného“ autobusu Ondřeje Pelnáře, který za volant sedá rád a prý si dokonce splnil svůj dětský sen. No není to výhra, když svoji práci děláte rád? Seznamte se s jeho příběhem.
Mgr. Markéta Voleníková
23.2.2021Zpřísněná opatření při cestování veřejnou dopravou od 25. února 2021
Dle nařízení vlády se od čtvrtka 25. února 2021 zpřísňují proticoronavirová opatření. Cestující bude mít povinnost mít zakrytá ústa a nos pouze respirátorem FFP2(nebo vyšší), nanorouškou, nebo dvěma chirurgickými rouškami.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
15.2.2021Výlukový jízdní řád linky L7 Varnsdorf - Liberec
Z důvodu zpřísněného epidemického opatření v Německu, které zařadilo Českou republiku mezi vysoce rizikové i nadále dochází k změnám jízdních řádů přeshraničních linek.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
15.2.2021Moldava svoje historické nádraží nakonec neprodá
Vedení obce Moldava spouští projekt rekonstrukce moldavského nádraží a upouští od svého dřívějšího rozhodnutí o jeho prodeji z důvodu vysokých nákladů na provoz. To se setkalo s kritikou železničních nadšenců. Nádražní budova na Moldavě patří k nejrozsáhlejším historickým drážním objektům v Čechách. Rozkládá na ploše 1361 m2.
Mgr. Markéta Voleníková
12.2.2021Omezení přeshraniční dopravy do Německa
Sousední Německo zařadilo Českou republiku mezi vysoce rizikové státy/oblasti z hlediska výskytu koronaviru. Z tohoto důvodu dojde od neděle 14. února k omezení přeshraniční autobusové i železniční dopravy. Tento zákaz se týká i tranzitu skrze Německo. Spoje budou zachovány ve vnitrostátních úsecích.
Mgr. Markéta Voleníková
29.1.2021Jeden cíl - jedna integrovaná jízdenka - mnoho možností
Stojí-li vaše cesta z bodu A do bodu B (případně i zpět) na území Ústeckého kraje během jednoho dne více než 140 Kč, využijte výhody zakoupení jednodenní síťové jízdenky DÚK platné pro autobusy, vlaky i MHD.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
28.1.2021Zpřísněná opatření při cestování veřejnou dopravou do Německa
V důsledku zpřísněných koronavirových opatření v Německu je nutné dodržovat nová pravidla při mezinárodním cestování veřejnou dopravou.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
21.1.2021Pojeďte na běžky s DÚK
Pro milovníky běžkování jsou veřejnou dopravou dostupné Krušné hory. Lyže a snowboardy vozíme ZDARMA!
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
18.1.2021Zima prověřuje Centrální dispečink
Zimní počasí bývá zejména pro motoristy složité. Pokud se k nízkým teplotám a větru přidá navíc sněžení, nastává na pozemních komunikacích situace, kterou dobře známe. Motoristé pak někdy nechají auto doma a obrací se na veřejnou dopravu jako na svou dopravní záchranu. Ale může to být opravu tak? Dokáže veřejná doprava zázraky a převeze nás přes sněhové jazyky, vítr a náledí vždy do cíle?
Pro odpovědi jsme se obrátili na Centrální dispečink Dopravy Ústeckého kraje, který zahájil svou činnost od března loňského roku. Tato zimní sezóna je tak první, se kterou se krajský dispečink setkal.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
14.1.2021Vlakem na Moldavu
Pro dopravu je sníh někdy zkouška, ale pro turisty je to zimní pohádka. Jednu takovou pohádku můžete zažít při cestě vlakem do Krušných hor.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
8.1.2021Omezení nočních spojů na autobusových linkách Dopravy Ústeckého kraje
V souvislosti s opatřeními týkající se Covid-19 (prodloužení trvání nouzového stavu) bude omezena doprava na některých spojích nočních a autobusových linkách. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat web www.dopravauk.cz, Facebook DÚK nebo kontaktovat dispečink na telefonním čísle 475 657 657.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
7.1.2021Jezděte v MHD výhodně
Využijte všechny výhody Vaší integrované jízdenky DÚK.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
4.1.2021Informace ke spuštění mobilní aplikace DÚKapka
Vzhledem k prodloužení programování (i kvůli epidemii Covid 19), nedokončenému testování a odladění aplikace DÚKapka jsme prozatím aplikaci od dodavatele nepřevzali a nebyla spuštěna.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
31.12.2020Ohlednutí se za rokem 2020 v Dopravě Ústeckého kraje
Rok 2020 byl pro mnohé z nás zkouškou, stejně jako pro nás v DÚK, ale i přesto se mnoho věcí povedlo. Nový Centrální dispečink ÚK, pojízdná informační kancelář nebo nové dezinfekce v autobusech. Zkrátka nebylo toho za ten rok málo. Pojďte si s námi všechny klíčové události trochu připomenout. Ať je příští rok lepší než ten letošní. My tu pro Vás budeme. Jsme vaše Doprava Ústeckého kraje. Šťastný nový rok!
Mgr. Markéta Voleníková
23.12.2020PF 2021: Doprava Ústeckého kraje přeje krásné svátky
Krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce 2021 přeje tým Dopravy Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Voleníková
21.12.2020Soutěž o kalendář DÚK na rok 2021
Do neděle 27. prosince můžete soutěžit na facebookových stránkách Dopravy Ústeckého kraje o nástěnný kalendář pro rok 2021. Podmínkou soutěže je vložit do komentáře fotografie veřejné dopravy, které se vám podařilo ulovit. Těšíme se na vaše fotoúlovky a přejeme hodně štěstí.
Mgr. Markéta Voleníková
21.12.2020Dočasné zrušení přímého spojení Drážďan [PDF, 320 kB]
Z důvodu zpřísněných protikoronavirových opatření se dočasně ruší přímé spojení linky 398 z Teplic do Drážďan, provoz je i nadále zachovaný s přestupem v Zinwaldu. Zároveň byl zrušen poslední pár spojů.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
16.12.2020Dočasná zrušení provozu linek do Německa
Z důvodu nízkého vytížení přeshraničních autobusových linek způsobeného opětovným omezováním nabídky služeb v ČR i SRN, dochází od 19. 12. 2020 ke zrušení provozu mezinárodních linek.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
11.12.2020Upozornění cestujícím
Od neděle 13. prosince vstupují v platnost některá omezení u dálkových železničních linek. V případě linky Ex5 dojde k omezení u některých linek až po novém roce.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
11.12.2020Kalendář Dopravy ústeckého kraje 2021
Představujeme Vám náš nový kalendář Dopravy Ústeckého kraje pro rok 2021. Sledujte náš Facebook Dopravy Ústeckého kraje, kde ho budete moc vyhrát.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
9.12.2020Cestující se mohou těšit na nový dopravní terminál
Od neděle 13. prosince budou autobusy v Klášterci nad Ohří zastavovat na nové autobusové zastávce u vlakového nádraží. Součástí nového terminálu je i točna.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
8.12.2020Změna jízdních řádů krajské veřejné dopravy
Na prosinec tradičně připadají největší změny jízdních řádů. V neděli 13. prosince tak vstoupí v platnost pravidelná změna jízdních řádů. Autobusovou a vlakovou dopravu tak čekají drobné změny, u lodní dopravy dojde k přečíslování stávajících linek. Zruší se také omezení nočních spojů. Od 1. ledna 2021 dojde také k mírnému zvýšení cen jízdného zohledňující inflaci.
Mgr. Markéta Voleníková
26.11.2020Vánoční kometa z Ústí nad Labem do Drážďan a zpět letos bohužel nepojede
Situace s Covid-19 se zatím v Sasku nevyvíjí příznivě. I přes přijatá opatření (částečný lock down) nelze v současné situaci očekávat jejich uvolňování.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
23.11.2020Doprava Ústeckého kraje dokončila instalaci dezinfekcí do svých autobusů
Bezdotykový infra dávkovač na desinfekci je pro cestující snadno přístupný v prostřední části vozu, kde jej mohou cestující použít jak při nástupu, tak při výstupu z vozu. Doprava Ústeckého kraje chce tímto krokem ještě více přispět k bezpečnosti uživatelů veřejné dopravy a napomoci tak eliminaci šíření COVID-19. Cestující už v prvních dnech hodnotili tuto novinku velmi kladně.
Mgr. Markéta Voleníková
20.11.2020POZOR Vánoční kometa 28.listopadu nezahájí sezónu
Vzhledem k situaci ve Spolkové republice Německo, která s ohledem na vyvíjející se situaci Covid-19, přijala s účinností od 17.listopadu opatření, které ČR řadí na seznam rizikových států a zpřísňuje doposud platné výjimky, Vánoční kometa nepojede ve dnech 28. a 29. listopadu po celé trase. O další situaci Vás budeme informovat, sledujte naše webové stránky a Facebook Dopravy Ústeckého kraje. Děkujeme za pochopení.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická

Zobrazeno je 25 z celkem 202 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 9  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Doprava Ústeckého kraje > Aktuality

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém