Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 246 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 10  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
28.4.2021Jak výhodně cestovat mezi kraji
Máme pro Vás TIPY, jak správně kombinovat jízdenky DÚK při cestách mezi naším a sousedními kraji, abyste mohli cestovat o něco levněji. Jako první Vám představíme výhodné cestování mezi naším kraje se sousedním Středočeským krajem.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
27.4.2021Prvomájové parní jízdy na Švestkové dráze
První máj je nejenom lásky čas, ale na Švestkové dráze (Linka U10: Litoměřice horní nádraží – Lovosice – Most) bude i časem pro nostalgické parní jízdy. Společnost AŽD totiž vypraví jako posilový spoj historickou soupravu taženou parní lokomotivou 431.032, které se přezdívá Ventilovka.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
22.4.2021Tip na výlet - T4 Oparenský expres
Máme pro Vás TIP na výlet veřejnou dopravou DÚK. Linka T4 Oparenský expres vozí cestující od loňského léta z Litoměřic horního nádraží a z Lovosic do Chotiměře, z okna vlaku se můžete pokochat chráněnou krajinnou oblastí v České republice Českým středohořím, která přímo vyzývá k pěší turistice.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
23.4.2021Nová železniční zastávka Jeníkov-Oldřichov
30. dubna by mělo dojít k otevření nové železniční zastávky „Jeníkov-Oldřichov“. Ve stejném okamžiku by zároveň měla pro cestující zaniknout původní železniční stanice „Oldřichov u Duchcova“, která bude nadále pouze dopravnou pro řízení sledu vlaků bez služeb pro cestující.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
22.4.2021Na co se nás k nové dopravní mobilní aplikaci DÚKapka nejčastěji ptáte
Moc nás těší zájem o naši mobilní aplikaci DÚKapku. Díky DÚKapce si rychle a bezpečně můžete koupit jízdenku po celém Ústeckém kraji. Jízdenku můžete využít v integrovaných autobusech, MHD, vlacích a lodích. Jízdenka je platná minutu od aktivace. DÚkapku můžete také využít pro vyhledání spojení, informace o výlukách a mnoho dalších možností potřebných pro využití veřejné dopravy na území Ústeckého kraje. DÚKapka má svůj web dukapka.cz, kde najdete veškeré informace k aplikaci.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
20.4.2021V Ústeckém kraji mají kola zelenou
Chcete podniknout výlet na kole dál od domova? Nezapomeňte na možnost cestování veřejnou dopravou. S DÚK se s jízdním kolem cestovat bát nemusíte. Většina regionálních vlaků a autobusových linek DÚK kola přepravuje. Na železničních linkách T2 a U7 jezdí cyklovlak a na několika desítkách autobusových linek je během letní sezóny zajištěna rozšířená přeprava jízdních kol s vlekem nebo nástavbou pro přepravu kol.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
16.4.2021Doprava Ústeckého kraje: Mezi cestujícími se najdou tací, co se mi rádi svěří, říká průvodčí Ondřej ze Švestkové dráhy
Když se v dnešní době řekne první linie, většině lidí se vybaví lékaři, sestry, záchranáři, hasiči či policisté. Za jejich činnost jim patří obrovský dík, ale Doprava Ústeckého kraje má také svoji první linii. Jsou to řidiči, průvodčí, dispečeři i strojvedoucí, kteří i v době pandemie den co den nastupují do své služby lidem. A my vám tyto zaměstnance chceme představit. Tentokrát jsme vyzpovídali průvodčího Ondřeje, který byl hráčem divadelního orchestru, jak se na dráhu dostal, se dozvíte v rozhovoru.
Mgr. Markéta Voleníková
14.4.2021Již tento víkend vyjedou další turistické linky
S potěšením oznamujeme cestujícím, že naše DÚK rodina se rozrostla o novou linku T10 Praha - Mladá Boleslav - Česká Lípa - Mikulášovice - dopravce KŽC. T10 poprvé vyjede tuto neděli 18. 4., v sobotu 17. 4. také vypluje druhá DÚK loď T92 Ústí nad Labem - Děčín - Hřensko.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
14.4.2021Mobilní aplikace DÚKapka - časté dotazy
Naše mobilní aplikace DÚKapka oslaví v pátek už tři týdny od jejího spuštění. Za krátkou dobu se stala oblíbenou dopravní aplikací hlavně pro cestující z Ústeckého kraje, DÚKapku si stáhlo téměř 4000 uživatelů. Více o DÚkapce se dozvíte na dukapka.cz.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
8.4.2021Zprovoznění školních spojů a turistických linek
V souvislosti s postupným uvolňováním opatřeních týkající se Covid-19 a otevření škol budou od pondělí 12. dubna zprovozněny školní spoje dle standardních jízdních řádů a zahájí provoz všechny turistické linky. I nadále přetrvává omezení nočních a přeshraničních linek.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
1.4.2021TIP na výlet s DÚK v okrese Litoměřice
Chcete vyrazit na výlet, ale nevíte kam, abyste neporušili vládní nařízení? Máme pro Vás TIP na výlet s veřejnou dopravou DÚK v okrese Litoměřice. Výlet jsme sami vyzkoušeli a doporučujeme!
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
30.3.2021Aktuality v železniční dopravě
Od dnešního dne 30. března dochází k změnám v železniční dopravě v souvislosti s korona-opatřeními .Cestující přijíždějící do Německa z České republiky, která je zařazena mezi zvláštní rizikové oblasti se musejí prokázat (max. 48h starým) negativním koronavirovým testem při vstupu. Výjimky nejsou.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
29.3.2021Zahájení provozu turistických linek Dopravy Ústeckého kraje
Na pátek 2. dubna má Doprava Ústeckého kraje (DÚK) připraveno zahájení provozu T-linek čili turistických linek. Do nové turistické sezóny 2021 vstoupí s řadou novinek. Linky DÚK zároveň vyjedou s ohledem na protikoronavirová opatření.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
26.3.2021Doprava Ústeckého kraje spustila pro veřejnost mobilní aplikaci DÚKapka
Doprava Ústeckého kraje spustila novou aplikaci DÚKapka – mobilní aplikaci pro cestující krajskou veřejnou dopravou. DÚKapku budou uznávat všichni krajští dopravci i integrované městské hromadné dopravy. Aplikace je již ke stažení zdarma na Google Play a App Store.
Mgr. Markéta Voleníková
11.3.2021Omezení školních spojů
V souvislosti s opatřením týkající se Covid-19 (uzavření škol) bude omezena doprava na některých spojích školních autobusových linkách.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
8.3.2021Omezení autobusové dopravy
Na základě nového nouzového stavu, který je v platnosti od 1. března 2021 a zpřísněných vládních opatřeních zejména v oblasti volného pohybu osob dochází ke zrušení autobusových linek 526 a 585.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
5.3.2021Turistická linka T8 na Moldavu přeruší provoz
Vláda za účelem předcházení šíření onemocnění Covid-19 vydala 1. března 2021 nová platná nařízení do dne 21. března 2021, která omezují volný pohyb osob mezi okresy na území České republiky.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
4.3.2021Důležité informace cestujícím - linka U28
S účinností od pondělí 8. března od 00:00 hodin začne železniční linka U28 Děčín - Bad Schandau - Rumburk jezdit dle řádného jízdního řádu. Vlaky této linky budou opět zajišťovat rychlé spojení Šluknovského výběžku s okresním městem Děčínem, příp. s využitím návazných spojů linek R20 a U1 s dalšími městy, čímž odpadně časové náročné objíždění s přestupem v Rumburku. Na území SRN vlaky nezastavují pro nástup a výstup cestujících. U vlaků, které ukončují či začínají jízdu na území SRN je jejich provoz zajišten pouze na území ČR.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
2.3.2021Změny v železniční dopravě
Zpřísnění protikoronavirových opatření v České republice má dopad i na železniční dopravu.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
17.2.2021Doprava Ústeckého kraje: Z naší „zelené“ první linie
Když se v dnešní době řekne první linie, většině lidí se vybaví lékaři, sestry, záchranáři, hasiči či policisté. Za jejich činnost jim patří obrovský dík, ale Doprava Ústeckého kraje má také svoji první linii. Jsou to řidiči, průvodčí i strojvedoucí, kteří i v době pandemie den co den nastupují do své služby lidem. A my vám tyto zaměstnance chceme představit. Jako prvního jsme vyzpovídali řidiče „zeleného“ autobusu Ondřeje Pelnáře, který za volant sedá rád a prý si dokonce splnil svůj dětský sen. No není to výhra, když svoji práci děláte rád? Seznamte se s jeho příběhem.
Mgr. Markéta Voleníková
23.2.2021Zpřísněná opatření při cestování veřejnou dopravou od 25. února 2021
Dle nařízení vlády se od čtvrtka 25. února 2021 zpřísňují proticoronavirová opatření. Cestující bude mít povinnost mít zakrytá ústa a nos pouze respirátorem FFP2(nebo vyšší), nanorouškou, nebo dvěma chirurgickými rouškami.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
15.2.2021Výlukový jízdní řád linky L7 Varnsdorf - Liberec
Z důvodu zpřísněného epidemického opatření v Německu, které zařadilo Českou republiku mezi vysoce rizikové i nadále dochází k změnám jízdních řádů přeshraničních linek.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
15.2.2021Moldava svoje historické nádraží nakonec neprodá
Vedení obce Moldava spouští projekt rekonstrukce moldavského nádraží a upouští od svého dřívějšího rozhodnutí o jeho prodeji z důvodu vysokých nákladů na provoz. To se setkalo s kritikou železničních nadšenců. Nádražní budova na Moldavě patří k nejrozsáhlejším historickým drážním objektům v Čechách. Rozkládá na ploše 1361 m2.
Mgr. Markéta Voleníková
12.2.2021Omezení přeshraniční dopravy do Německa
Sousední Německo zařadilo Českou republiku mezi vysoce rizikové státy/oblasti z hlediska výskytu koronaviru. Z tohoto důvodu dojde od neděle 14. února k omezení přeshraniční autobusové i železniční dopravy. Tento zákaz se týká i tranzitu skrze Německo. Spoje budou zachovány ve vnitrostátních úsecích.
Mgr. Markéta Voleníková
29.1.2021Jeden cíl - jedna integrovaná jízdenka - mnoho možností
Stojí-li vaše cesta z bodu A do bodu B (případně i zpět) na území Ústeckého kraje během jednoho dne více než 140 Kč, využijte výhody zakoupení jednodenní síťové jízdenky DÚK platné pro autobusy, vlaky i MHD.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická

Zobrazeno je 25 z celkem 246 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 10  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Doprava Ústeckého kraje > Aktuality

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém