Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje > Aktuality

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 246 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 10  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
22.7.2021Prezentace zabezpečovacího zařízení CHŽK
Víte, co vše je nutné provést předtím než může odjet vlak? A chtěli byste si to zkusit? Dozvíte se, jak funguje řízení železničního provozu, a co vše musí výpravčí udělat, než postaví vlakovou cestu a na návěstidle se rozsvítí zelená. Přijďte v sobotu 24. července do Třebívlic. Akce se uskuteční od 10:00 do 15:00.
Mgr. Markéta Voleníková
20.7.2021Vytrvalý déšť zkomplikoval dopravu na Děčínsku
Po víkendových přívalových deštích na Děčínsku je zaplavená a neprůjezdná železniční trať č. 083. Linka U28 je na neprůjezdných úsecích nahrazena autobusovou dopravou.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
19.7.2021UPOZORNĚNÍ
Z důvodu odstávky elektrické energie v obci Kryry je návštěva mobilní informační kanceláře přesunuta na středu 25. srpna 2021. Děkujeme za pochopení.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
1.7.2021Tour de Feminin: Omezení autobusové dopravy
Z důvodu pořádání mezinárodního etapového cyklistického závodu "Tour de Feminin" dojde ve dnech 8. července až 11. července k omezení autobusové dopravy na linkách 401, 402, 403, 405, 407, 410, 421, 422, 432, 434, 436 a 438.
Mgr. Markéta Voleníková
15.7.2021Nechte auto doma a vydejte se na dobrodružný víkendový výlet na Klíny autobusy a vlaky DÚK
Na hřebeny Krušných hor do horského střediska Klíny se obvykle vyjíždí veřejnou dopravou ze směru od Mostu, kde je spojení tramvají č. 4 a navazujícím autobusem 523 již hojně využívané. Na Klíny se ale můžete vydat integrovanou Dopravou Ústeckého kraje i z druhé strany od Teplic a Ústí nad Labem. Pokud se na Klíny vydáte z Ústí, čekají vás 2 přestupy a v cíli cesty budete za necelou hodinu a třičtvrtě. Pokud vyjedete z Teplic, čeká vás jen 1 přestup a na cestě budete přibližně jeden a čtvrt hodiny.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
1.7.2021Centrální dispečink Dopravy Ústeckého kraje vyřešil rekordní počet telefonátů
Centrální dispečink DÚK v červnu vyřídil více než 1000 telefonátů. Za téměř rok a půl fungování dispečinku je to nejvíce dotazů či požadavků cestujících, které dispečeři během jednoho měsíce vyřešili.
Mgr. Markéta Voleníková
30.6.2021Tipy na výhodné cestování veřejnou dopravou do Prahy a Středočeského kraje
Máme pro Vás několik tipů, jak výhodně cestovat mezi Ústeckým krajem a Prahou nebo sousedním Středočeským krajem. Leckdy levněji než jízdenka dopravce vychází totiž kombinace integrované jízdenky Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) a integrované jízdenky Pražské integrované dopravy (PID). Tarif PID platí podobně jako tarif DÚK v integrovaných MHD, linkových autobusech, v osobních vlacích i v rychlících. Při kombinaci obou tarifů tak můžete cestovat nejen mezi oběma kraji, ale využít platnost jízdenky i pro cestování integrovanou MHD. Pozor si musíte dát jen na mezinárodní vlaky EuroCity mezi Děčínem, Ústím a Prahou, těmi cestovat na regionální integrované jízdenky bohužel nejde.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
30.6.2021Prázdninové plavby do Roudnice nad Labem
V červenci a srpnu poplují lodě DÚK linky T91 na nejen mezi Ústí nad Labem a Litoměřicemi, ale až do Roudnice nad Labem. Na pravidelné prodloužené plavby v úseku mezi Litoměřicemi a Roudnicí se můžete vydat o všech prázdninových sobotách a v srpnu i během všech pondělků. Během prázdninových úterků, střed, čtvrtků a pátků jsou plavby lodní linky T91 prodlouženy z Litoměřic do přístaviště Křešice-Nučnice a zpět.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
28.6.2021Výluka a oprava železniční trati na Moldavu by měla být brzy ukončena
Od začátku června platí na základě projednání mezi Správou železnic, státní organizací, Českými drahami, a.s. a Ústeckým krajem mimořádné změny jízdního řádu na oblíbené železniční turistické lince T8 na Moldavu v Krušných horách.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
28.6.2021Přeshraniční veřejná doprava do Saska a noční krajské spoje se plně obnovily
Ukončení koronavirových omezeních a následné uvolňování opatření přineslo i obnovení přeshraniční veřejné dopravy z Ústeckého kraje do Saska.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
22.6.2021Hurá na prázdniny! Párou po Švestkové dráze
Švestkovou dráhu (Linka U10: Litoměřice horní nádraží – Lovosice – Most) zahalí v sobotu 26. června 2021 v rámci akce „Hurá na prázdniny!“ rozplývající se kouř s nezaměnitelnou vůní parního vlaku. Společnost AŽD totiž vypraví historickou soupravu taženou parní lokomotivou 354.7152, která má přezdívku Sedma.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
25.6.2021UPOZORNĚNÍ cestujícím !!!
V sobotu 26. 6. proběhne výluka dispečinku v čase od 8:00 - 12:00 hodin.

Děkujeme za pochopení
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
17.6.2021Obnovení provozu mezinárodních spojů
Tuto sobotu 26. června dojde k obnovení mezinárodních spojů na linkách 588 Chomutov - Marienberg (autobusová doprava) a T7 Chomutov - Cranzahl (železnice - Vejprtská horská dráha). Provoz linky 588 bude během června a července částečně omezen výlukou v úseku Chomutov,aut.nádr.-Chomutov,žel.st. Dále není do konce září na lince 588 obsluhována zastávka Chomutov,Jitřenka.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
17.6.2021Na mobilní aplikaci DÚKapka jezdí cestující už téměř tři měsíce
Aplikace DÚKapka slouží k nákupu jízdného pro cestující krajskou veřejnou dopravou. Jízdenka platí v integrovaných příměstských autobusech, MHD, vlacích a lodích po celém kraji. DÚKapku si od spuštění stáhlo téměř osm tisíc cestujících.
Mgr. Markéta Voleníková
10.6.2021Změna jízdních řádů od 13.6.2021
Tuto neděli 13. června 2021 vstoupí v platnost změna jízdních řádů.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
3.6.2021Doprava Ústeckého kraje: Má práce je velmi rozmanitá, říká dozorčí provozního obvodu David Starosta
Když se v dnešní době řekne první linie, většině lidí se vybaví lékaři, sestry, záchranáři, hasiči či policisté. Za jejich činnost jim patří obrovský dík, ale Doprava Ústeckého kraje má také svoji první linii. Jsou to řidiči, průvodčí, strojvedoucí, dispečeři a další, kteří i v době pandemie den co den nastupují do své služby lidem. Pan David Starosta pracuje u Správy železnic v úseku řízení provozu ve funkci dozorčího provozního obvodu Ústí nad Labem, co jeho práce obnáší, se dozvíte v našem rozhovoru.
Mgr. Markéta Voleníková
2.6.2021Obnovení provozu nočních a mezinárodních spojů
S ohledem na uvolňující se opatření spojená s Covid-19 vyjede v sobotu 5. 6. 2021 většina nočních a mezinárodních linek dle standardních jízdních řádů.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
28.5.2021Upozornění na výluku
Správa železnic oznámila Českým drahám zastavení provozu na tratích 134 Litvínov - Teplice a 135 Moldava - Most. Důvodem je havarijní stav traťového svršku nad Dubím.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
31.5.2021Ústecký kraj podepsal smlouvu na zajištění autobusové dopravy na Vejprtsku do roku 2032
Na Vejprtsku bude od 1. května 2022 zajišťovat autobusovou dopravu společnost Autobusy Karlovy Vary, která zde působí již od roku 2019. Podpisu smlouvy se zúčastnil krajský radní pro dopravu Marek Hrabáč a za společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. výkonný ředitel Zdeněk Suchan. Smlouva je platná na deset let.
Mgr. Markéta Voleníková
31.5.2021Influencer trip v Českém Švýcarsku se zaměřil také na veřejnou dopravu
České Švýcarsko každoročně láká tisíce turistů na přírodní krásy a nádherné vyhlídky. Poslední víkend v květnu přilákal také partu influencerů. Instatrip uspořádala destinační agentura České Švýcarsko, o.p.s. ve spolupráci s cestovatelským portálem Worldee a Dopravou Ústeckého kraje. Cílem akce bylo navštívit lokální podniky, podpořit udržitelný cestovní ruch a propagace příměstské dopravy. Právě veřejné dopravě byl věnován nedělní program.
Mgr. Markéta Voleníková
25.5.2021Na pravidelné linky Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) vyrážejí dva nové minibusy Dekstra
Dvěma novými minibusy Dekstra LE 37 na podvozku Iveco se můžete od května svézt při svých cestách veřejnou dopravou v rámci Ústeckého kraje. Nejpravděpodobněji se s nimi setkáte na lince 435 z České Kamenice do Hřenska nebo na lince 639 ze Štětí do Hoštky. Autobusy vyjely na silnice v klasickém zeleném hávu integrovaného systému DÚK. Provozuje je Dopravní společnost Ústeckého kraje, příspěvková organizace.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
27.5.2021Na železniční trati mezi Libochovicemi a Louny se chystá velká letní výluka
V letních měsících nás kromě oblíbených dovolených čekají také méně oblíbené výluky. Jedna z největších v Ústeckém kraji bude zahájena na železniční trati č. 114 v úseku Libochovice – Louny od 15. června a potrvá až do 22. září. Během této výluky bude vlaková doprava na lince U11 v úseku Louny město – Libochovice přerušena a převedena na náhradní autobusovou dopravu (NAD).
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
20.5.2021Vydejte se cyklobusem DÚK nově na Dlouhou Louku
Zdá se, že pořekadlo že vše špatné je vždy k něčemu dobré stále platí. V květnu zahájené stavební práce na trasách linek 521 z Litvínova do Brandova a Olbernhau a 523 z Litvínova do Českého Jiřetína sice podstatně zkomplikovaly průjezd silnicemi a tyto linky tak nemohou být až do konce letošní sezóny provozovány jako cyklobusy. Díky komplikaci ale vznikla cyklisticky velmi zajímavá náhrada.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická
6.5.2021Doprava Ústeckého kraje: Mobil je můj přítel nejvěrnější, nikdy nevím, co se stane druhý den nebo třeba za hodinu, říká vedoucí divize Iveta Kastnerová
Žen za volantem rok od roku přibývá, ale mají na starosti i další povinnosti ve spojitosti s krajskou veřejnou dopravou. Paní Iveta Kastnerová, vedoucí divize na Mostecku, má v popisu práce zajištění každodenního provozu, sestavení směn pro řidiče i komunikaci s cestujícími či dispečinkem. Domů rozhodně s čistou hlavou nechodí.
Mgr. Markéta Voleníková
4.5.2021Nová informační kancelář v Ústí nad Labem
Představujeme Vám novou dopravní informační kancelář Dopravy Ústeckého kraje, která se nachází na hlavním vlakovém nádraží v Ústí nad Labem.
Ing. Michaela Morrice Zárybnická

Zobrazeno je 25 z celkem 246 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 10  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Doprava Ústeckého kraje > Aktuality

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém