Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova > Ostatní dokumenty SMT > Zdravá škola

KONTAKTNÍ OSOBA: Bc. Pavla Pospíšilová, tel.: 475 657 213, e-mail: pospisilova.p@kr-ustecky.cz

ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.7.2019Kurz „Primární logopedická prevence“ [DOC, 126 kB]
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Tak jako v předchozích letech nabízíme učitelkám mateřských (popř. základních) škol kurz „Primární logopedická prevence“, který bude realizován Logopedickou základní školou, Měcholupy 1, příspěvkovou organizací, ve spolupráci s Asociací logopedů ve školství, o. s., která zajišťuje lektory s požadovanou kvalifikací a praxí pro výuku. Výuka probíhá ve dvou částech. První část je čtyřdenní, zpravidla probíhá od pondělí do čtvrtka (34 hodin), druhá část je jednodenní (6 hodin) a proběhne do 60 dnů po ukončení první části. V letošním roce bude proškoleno maximálně 2 x 20 účastníků ve dvou kurzech. Finanční náklady na jednoho účastníka jsou 2 500,-- Kč včetně výukových, metodických a didaktických materiálů, v kurzu bude zajištěn pitný režim. Maximální počet účastníků kurzu je 30.
V případě zájmu zasílejte vyplněné přihlášky zpět na e-mail: pospisilova.p@kr-ustecky.cz a to v termínu do 16. 8. 2019. Na základě usnesení Rady Ústeckého kraje bude vybraným 20 zájemcům v každém kurzu hrazen kurz
Bc. Pavla Pospíšilová
24.1.2017Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání s účinností od 1. února 2017
Bc. Pavla Pospíšilová
31.8.2016Novela vyhlášky o předškolním vzdělávání, účinná od 1. 9. 2016
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Dne 31. 8. 2016 byla ve Sbírce zákonů uveřejněna vyhláška č. 280/2016 Sb., kterou se mění vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů a některé další vyhlášky. Jednou z podstatných změn je odložení účinnosti ustanovení o snížení nejvyššího počtu dětí ve třídě za každé zařazené dítě mladší tří let do doby dovršení tří let věku dítěte, ke dni 1. 9. 2020.
Bc. Jarmila Svobodová
14.6.2016Základní informace o změnách v organizaci mateřské školy, změnách souvisejících s podporou společného vzdělávání a doporučených krocích
23.10.2015Program škola podporující zdraví
Bc. Jarmila Svobodová
2.9.2015Rozvojový program MŠMT Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2016 [DOCX, 35 kB]
9.2.2015Informační a kontaktní seminář Česko-bavorské výměny pedagogů
9.2.2015Česko-bavorské výměny pedagogů MŠ a ŠD [PDF, 501 kB]
19.9.2014Desatero pro rodiče dětí předškolního věku [DOCX, 49 kB]
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Doporučující materiál Desatero pro rodiče dětí předškolního věku je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.
15.1.2013Jak vybrat školní brašnu? [PDF, 1,3 MB]
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Informace je určena nejen rodičům začínajících školáků ale i rodičům starších dětí, kteří se rozhodli zakoupit pro své dítě novou brašnu. Vedle doporučené hmotnosti tašky jsou v letáku uvedeny a názorně ukázány i další ergonomické faktory významně ovlivňující zátěž na páteř dítěte, jako je tvar brašny, její správné umístění a další. Důležitou součástí jsou také typy, velikost a správně umístění bezpečnostních prvků, chránící dítě před úrazem při přecházení vozovky. Součástí letáku je i výzva určená učitelům, aby zvážili své požadavky na každodenní donášku učebnic a dalších pomůcek.
30.1.2014DVPP [DOC, 352 kB]
Bc. Pavla Válková
8.1.2013Doporučení veřejného ochránce práv k naplňování práva na rovné zacházení v přístupu k předškolnímu vzdělávání
Bc. Pavla Válková